Bezpieczeństwo

Anonimowi zemszczą się za aresztowania

przeczytasz w 1 min.

Policja wystosowała oświadczenie, z którego wynika, że ponad trzydziestu włoskich członków Anonymous zostało aresztowanych. Funkcjonariusze poinformowali, iż niektórzy z zatrzymanych mogą być czołowymi działaczami grupy.
 

Logo Anonimowych
 

Hakerzy na doniesienia zareagowali zwarciem szeregów. Dodatkowo stwierdzili też, że są one poniekąd nieprawdziwe, ponieważ:  

Anonimowi nie mają przywódców, ani struktury. Wszyscy członkowie grupy posiadają ten sam status. Ci, którzy zostali aresztowani nie są "niebezpiecznymi hakerami", jak określają ich media, ale ludźmi jak wy. Zostali aresztowani podczas pokojowego protestu przeciwko łamaniu swoich i waszych praw. Nasz opór będzie trwał, silniejszy niż kiedykolwiek.

Włoski oddział Anonimowych nie rozpadnie się z powodu tchórzowskiej próby ich rozdzielenia. Co więcej, zapowiada konsekwencje mające wyniknąć z akcji policji aby pokazać, że Anonymous są wciąż obecni i walczą o wolność internetu tak jak było to dawniej i będzie w przyszłości. Włoscy haktywiści wzywają wszystkich obywateli internetowej społeczności i działaczy Anonimowych z całego świata: potrzebujemy Was! Dajmy im popalić, bardziej niż kiedykolwiek

Jesteśmy Anonimowi
Jesteśmy Legionem
Nie zapominamy
Nie wybaczamy
Oczekujcie nas

 

Pełny komunikat odnaleźć można na stronie grupy.
 

Więcej o hakerskich atakach:

Źródło: AnonOps

Komentarze

49
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Tym razem wykradną zaszyfrowany program krótkiego prania z pralki?
  • avatar
   Fourth Illusion
   0
   Jak by faktycznie cos konkretniej zagrazalo wolnosci to wiecej ludzi by sie zabralo do tego typu dzialalnosci, Niektore z ich akcji popieram, ale nie wszystkie bo sa pewne granice.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Czemu nie zhakują stacji telewizyjnej , albo wszystkich naraz, i pokażą jaką są potęgą.Wysyłając jakiś krótki filmik na żywo.
    albo zero-day z takim filmikiem w sobie.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     ja tam kibicuję Anonymousowi ! JESTEM ZA !
     • avatar
      Gakudini
      0
      Jedyne logiczne wytłumaczenie dla powstania takiego tworu, to stworzenie go przez CIA, dzięki temu będzie można przeforsować dowolne metody walki z wolnością w internecie. "Obywatelu, mamy prawo skanować twój komputer, aby uchronić Cię przed Anonimusami, Twój rząd dba o Ciebie!" I to tyle teorii spiskowej ;)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Ciekawe, skoro anonimowi są tacy anonimowi to skąd wiedza, że to oni?
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        jacmiszcz92 dobre, pewnie proszą FBI o potwierdzenie tożsamości. A tak na poważnie gdyby nie było takich grup, to już dawno byśmy mieli taką "chińską wolność" informacji.
        • avatar
         mirage
         0
         Mówicie tu o pilnowaniu NASZEJ wolności. Czy uważacie, że wykradanie naszych danych, naszych numerów kart kredytowych i haseł jest pilnowaniem wolności społeczeństwa? Tak samo jak atakowanie firm odpowiedzialnych za gry MMo takich jak LoL. Utrudnianie gry etc. Czy to dbanie o wolność? Nie uważam, że państwo i władze dają nam wolność, ale Ci ludzie też nie.
         • avatar
          Macieyerk
          0
          Mam już dosyć tych hakerów,z ich wypowiedzi wnioskuję ,że są nienormalni niech ich policja połapie.Zgadzam się z mirage.Popieracie ich bo szkody które wyrządzili was nie objęły.Jak się zemszczą!?Wymyślą czity do Painta albo co gorsza przejdą go wtedy będzie się czego bać.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           idioci
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            "Anonimowi nie mają przywódców, ani struktury. Wszyscy członkowie grupy posiadają ten sam status."

            Gówno prawda. Zawsze w grupie wyłania się lider. W większym lub mniejszym stopniu ktoś, kto dowodzi grupą ze względu na cechy charakteru. Nie ma tak, że wszyscy są jednakowo inteligentni, bystrzy i posiadający to "coś", co pretenduje ich na liderów. Nieformalnie ktoś (lub ktosie) na pewno jest.
            • avatar
             nazaropeth
             0
             Jestem za. Dla wielu z was to, z czym anonimowi walczą może się wydawać totalną abstrakcją, wystarczy jednak choćby poczytać książki SF z przeciągu ostatnich 50lat, żeby dostrzec, że pisarze nie byli fantastami, lecz często prorokami.
             Uważacie, że nic szczególnego nie robią, a tak na prawdę to właśnie początek rozbijania molochów, które za naszym przyzwoleniem sterują nami, którzy dyktują nam warunki. Łatwo jest krytykować władzę, korporacje i organizacje, ale potrzeba odwagi i samozaparcia, aby stanąć i powiedzieć dość, nie będziemy tego tolerować.
             Kto wie, czy za kilka lat takie grupy nie okażą się tym dla wolności słowa i informacji w internecie czym dla demokracji na świecie było powstanie solidarności?
             • avatar
              Konto usunięte
              0
              Dają nam wolność internetu? Ciekawe czym? Wykradaniem danych osobowych i ujawnianiem ich na publicznych torrentach? Popieracie ludzi którzy praktycznie nic nie zrobili dla wolności internetu. Kiedy wykradli jakieś rządowe tajemnice? Bo ja czytam o "hakowaniu" stron internetowych i wykradaniu danych osobowych... Nie rozumiecie że oni tymi pustymi słowami o wolności internetu starają się uzyskać przyzwolenie społeczne do swoich niecnych czynów. Fakt poprawa bezpieczeństwa jest ważna ale mogli by to chociaż robić tak by szkodzić firmą korporacją a nie ich klientom, czyli zwykłym Bogu Ducha winnym ludziom...
              • avatar
               Konto usunięte
               0
               ale jak mogą szkodzić korporacjom i władzy, skora taki moloch nie otrzyma żadnej kary za to że w niewystarczający sposób chroni twoje dane. Ty w robocie jeżeli popełnisz jakiś błąd to od razu po pensji albo fora ze dwora jest 20 na twoje miejsce. Proponuje teraz odpowiedzieć sobie na to pytanie o co oni walczą i dlaczego sony za atakowali (jakie plany miało sony wobec swoich klientów/użytkowników).
               • avatar
                Konto usunięte
                0
                Trzymam kciuki za Anonimowych. Odwalają kawał dobrej roboty.
                • avatar
                 Konto usunięte
                 0
                 Cóż jeśli nie było za co ich tak na prawdę aresztować, nie ukradli pieniędzy z kont, nie sprzedawali danych itp. To jak najbardziej popieram ich działania i niech pokarzą, że w internecie "pałka, radiowóz,sąd" nie mają już takiej mocy jak w rzeczywistości, ktoś musi się wziąć za wielkie korporacje, żeby poprzez duże pieniądze nie czuli się bezkarni i bezpieczni.
                 • avatar
                  Konto usunięte
                  0
                  Pokażemy im co potrafimy, ukradniemy tamtym ludziom po samochodzie, a tamtych postawimy pod murem i rozstrzelamy, jak dobrze pójdzie ich rząd się przejmie...
                  • avatar
                   Konto usunięte
                   0
                   Zlapac i pod mur - szisen!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                   • avatar
                    Konto usunięte
                    0
                    Świetnie. Zrobią burdel.
                    • avatar
                     Konto usunięte
                     0
                     Najważniejsze pytanie brzmi za co zostali aresztowani? Jakie im postawiono zarzuty ? Czy teraz pod zarzutem terroryzmu można zamykać kogo się chce? Może faktycznie mają rację że zagrożona jest wolność ? Dzisiaj zatrzymują hakerów, "jutro" tych co wypowiadają się przychylnie o nich. Wszystko w imię bezpieczeństwa.
                     • avatar
                      Konto usunięte
                      0
                      Byłbym ostrożny w wyrażaniu opinii na temat Anonimów. To co oni robią nie jest dobre, ale to co robią rządy, wielkie firmy i inne też nie jest. Nie ma dobrych i złych, nie ma tylko czerni i bieli. Ludzi tacy jak Anonimi są potrzebni, aby wszystko było w równowadze, aby wielkie organizacje nie dyktowały bezkarnie warunków i aby nie zmieniały zasad gry w jej trakcie. Póki na świecie jest człowiek jest też i zło...