Mobile

Zmiany w Epic Games Store. Spokojnie, darmowe gry nadal będą

przeczytasz w 1 min.

Aplikacja Epic Games Store na Android iOS oficjalnie staje się faktem. Z jednej strony popularna platforma stawia na mobilność, chcąc tym samym dotrzeć do kolejnych graczy, z drugiej zaś włodarze Epic Games kończą wsparcie dla starszych systemów Windows.

Wiatr zmian dociera nie tylko na platformę Steam (o czym świadczy nowa funkcja rodzina na Steam), ale i Epic Games Store. Przedstawiciele Epic Games zameldowali się rzecz jasna na tegorocznym wydarzeniu Game Developers Conference i przedstawili plany na nadchodzące miesiące.

Aplikacja Epic Games Store oficjalnie

Koneserzy darmowych gier od Epic Games Store mogą spać spokojnie, bowiem wirtualne rozdawnictwo nadal będzie uskutecznianie. Zmiany dotyczą dostępności Epic Games Store. Po pierwsze, oficjalnej zapowiedzi doczekała się aplikacja Epic Games Store. Data premiery? Konkretów brak, ale mobilna wersja ma pojawić się jeszcze w tym roku.

Po drugie Epic Games Store zapowiada, że planuje “wyciągnąć wtyczkę” dla starszych systemów Windows. W komunikacie czytamy, że “Epic Games nie będzie już obsługiwał systemów Windows 7, Windows 8 ani Windows 10 (32-bitowy) od czerwca 2024 r.” Po tej dacie instalacje na wspomnianych systemach nie będą otrzymywać kolejnych aktualizacji. Epic Games będzie nadal obsługiwać systemy Windows 10 (64-bitowy), Windows 11 i macOS 10.13 lub nowsze.

Game Developers Conference 2024

Jak widzimy, z Game Developers Conference 2024 spływają bardzo ciekawe informacje. Będąc przy Epic Games, warto wspomnieć o prezentacji silnika Unreal Engine 5.4 oraz jego możliwościach.

W tym celu najlepiej obejrzeć pierwszy zwiastun Marvel 1943: Rise of Hydra, czyli nadchodzącej gry autorstwa Skydance New Media. Premiera w 2025 r.

Źródło: Epic Games

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    PerfectDAY
    1
    Mnie bardziej obchodzi kiedy w końcu Epic rozbuduje klienta i doda jakieś funkcje do profili, żeby ta platforma oferowała coś więcej niż tylko sklep. Lata mijają a zmian praktycznie nie ma. Fajnie, że wydają apkę na mobilki, ale nie na to wszyscy czekają.