• benchmark.pl
 • Windows 10
 • Windows 10 pozwoli wykorzystać aplikacje z Androida - szansa na rozwój mobilnych okienek
Aplikacje mobilne

Windows 10 pozwoli wykorzystać aplikacje z Androida - szansa na rozwój mobilnych okienek

przeczytasz w 1 min.

Project Astoria ma się coraz lepiej. To może tylko cieszyć.

Aplikacje z Androida na Windows 10

Windows 10 debiutuje wprawdzie dziś, ale jedynie w wersji dla komputerów i laptopów. Mobilna odsłona nowej platformy pojawi się jesienią i ma sporą szansę na wywołanie równie dużego zamieszania. Prawdopodobieństwo, że wyeliminuje największą dla wielu wadę mobilnych okienek staje się coraz większe.

Project Astoria to pomysł, dzięki realizacji którego aplikacje z Androida pojawią się na smartfonach z Windows 10. O zapowiedzi całego przedsięwzięcia pisaliśmy już w kwietniu i nie brakowało wtedy osób, które podchodziły do tego dość sceptycznie. Nie za względu na samą ideę, ale z uwagi na wątpliwości co do jej realizacji. Wygląda na to, że można wszelkie obawy porzucić.

Microsoft pochwalił się bowiem, że prace postępują zgodnie z planami i są z nich zadowoleni również sami deweloperzy. To właśnie dla nich przygotowano bowiem narzędzie, dzięki któremu będą mogli w prosty sposób przeportować swoje aplikacje czy gry na Windows 10 Mobile, bez zmiany ich głównego kodu.

Projekt ma się już na tyle dobrze, że efekty prac powoli oglądać będzie można w kolejnych wydaniach Windows 10 Mobile Technical Preview. Poniżej zobaczyć możecie natomiast materiał wideo przybliżający Project Astoria.


Obecnie jednym z koronnych argumentów stosowanych przez przeciwników mobilnych okienek jest rzekomy brak aplikacji dostępnych na konkurencyjnych platformach. Rzeczywiście jest ich mniej, ale znalezienie tych najważniejszych lub zadowalających odpowiedników nie jest też chyba problemem, którego nie da się rozwiązać. Tak czy inaczej, Project Astoria ma szansę ostatecznie podobne dyskusje uciąć.

Źródło: wmpoweruser, youtube, winpoin

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  R2rr0
  12
  To może być strzał w dziesiątkę. Do tego świetnie zapowiadająca się Lumia 940/950 i będzie super.
  • avatar
   limera1n
   3
   takie rozwiązanie zwiększy zapotrzebowanie na moc obliczeniową. Jeśli narzędzie nie będzie ingerować w główny kod potrzebne będą biblioteki androida w windowsie... dla mnie to zbędna kombiatoryka która odbije się negatywnie na stabilności i płynności działania Windows'a w wersji mobilnej
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    androidowi już dawno należy się porządny kopniak na pobudkę, wp mnie nie interesuje. kopniak się przyda choćby po to aby google wreszcie przeprojektowało andka tak, aby dawał się bez problemu aktualizować.
    • avatar
     Gadon
     0
     fajnie by było jakby aplikacje z androida dało się odpalać na normalnych komputerach bez dodatkowych emulatorów firm trzecich żeby te aplikacje mogły korzystać np. z modułu GPS podłączonego do laptopa itd.