Laptopy

Nowy Apple MacBook z 12-calowym ekranem Retina już w 2014 roku

przeczytasz w 1 min.

Według doniesień w przyszłym roku na rynek trafi zupełnie nowy laptop koncernu z Cupertino.

Apple MacBook Retina widok front

Każdy nowy produkt firmy Apple budzi ogromne zainteresowanie na rynku. Nie inaczej jest tym razem, kiedy w sieci pojawiły się informacje sugerujące, że w 2014 roku swoją premierę będzie mieć nowy laptop z serii MacBook.

Informację tę podał Ming-Chi Kuo, analityk KGI Securities. Według niego nowy laptop trafi na rynek w drugim lub trzecim kwartale przyszłego roku. Będzie dysponować 12-calowym ekranem z wyświetlaczem Retina. Warto zaznaczyć, że nowy MacBook ma być jeszcze lżejszy i cieńszy od obecnych już na rynku MacBook Air.

Co ciekawe, jego cena ma być znacznie bardziej atrakcyjna od bieżącej generacji Air. Według Kuo może to spowodować zdefiniowanie na nowo rynku laptopów, podobnie jak kiedyś uczynił właśnie MacBook Air.

To nie wszystkie nowości, bowiem Apple ma również pracować obecnie nad kolejną generacją iPada, który ma otrzymać wyświetlacz o rozdzielczości wyższej niż Retina. Na rynek trafi też najprawdopodobniej nowa wersja iMaca, tańsza od aktualnego modelu, który sprzedaje się poniżej oczekiwań.

Źródło: appleinsider

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  orlean
  0
  "wyświetlacz o rozdzielczości wyższej niż Retina" to jak go nazwą "true retina" "retina HD"..

  Litości, ten na sile ukuty zwrot jest bezsensowny, cale te "retina" niczym się nie różnia od innych paneli, produkowane na tej samej lini produkcyjnej co konkurencja.

  No ale użytkownicy tej marki muszą sie poczuć wyjatkowi....