Tablety

Apple wycofuje ze sprzedaży iPada mini

z dnia 2015-06-20
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
4 komentarze Dyskutuj z nami

Dlaczego producent zdecydował się na taki krok?

iPad mini

Myśleliście ostatnio nad zakupem tabletu iPad mini pierwszej generacji? Jeśli tak to powinniście się z tym nieco pośpieszyć.

Apple postanowiło bowiem wycofać owe urządzenie ze swojego oficjalnego sklepu. Rzecz jasna przez pewien czas tablet będzie dostępny u innych sprzedawców, ale po wyczerpaniu się zapasów magazynowych zniknie i z ich ofert.

Dlaczego Apple zdecydowało się na taki krok? iPad mini liczy sobie niespełna 3 lata, co w przypadku wielu innych urządzeń nie zmuszało producentów do tego typu działań. Apple najwyraźniej nie podobała się już specyfikacja omawianego modelu. Takie wnioski wyciągnąć można przynajmniej z oficjalnego, krótkiego komunikatu producenta.

„iPad mini bez ekranu Retina nie jest już dostępny. Teraz wszystkie modele iPada mini i iPada Air posiadają 64-bitowe procesory zaprojektowane przez Apple i wyświetlacze Retina o wysokiej rozdzielczości."

Trudno nie zgodzić się z tym, że parametry iPada Mini nie rzucają na kolana. Jest to jednak jeden z nielicznych tabletów Apple dostępnych u nas w cenie poniżej 1000 złotych, co dla wielu osób może być dobrym powodem do zakupu.

Źródło: engadget

marketplace

Komentarze

4
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Fenomenalny news.
  Szkoda że nie pisaliście newsów gdy wycofywli iPhone 3/3G/4/4S/5...
  ;)
  Zaloguj się
 • avatar
  Miałem Mini przez jakiś czas, największą bolączka był zasięg Wifi tam gdzie laptop miał sieć na 2 kreskach to ipad juz odpadał. w sumie to chyba największa jego wada ponoć w modelach z 3G ten problem rozwiązali ale nie jestem pewien.
  Tablet spoko innego bym nie kupił bo miałem porównanie.
  No i Mini sie wszędzie mieści :D
 • avatar
  Całkiem świeża rzecz, dużo ciekawsza na newsa i całkiem przemilczana w mediach :
  https://www.eff.org/deeplinks/2015/06/european-copyright-madness-court-strikes-down-law-allowing-users-rip-their-own-cds