Tablety

Apple zaprezentuje tablet - to niemal pewne

przeczytasz w 1 min.

Apple oczywiście milczy na temat premiery najnowszego produktu, który zobaczymy 27 stycznia, ale niektóre źródła mają sporo wiarygodnych informacji.

HarperCollins Publishers to wydawnictwo, które prowadzi właśnie negocjacje z Apple. Według pracowników tej firmy, Apple zamierza wprowadzić na rynek tablet, który będzie mógł także pełnić rolę czytnika e-książek.

Nowość Apple ma być podobno dużym zagrożeniem dla Amazon.com, firmy, która wprowadziła na rynek dobrej klasy czytniki e-książek z serii Kindle.

Wydawnictwo ma ustalić ceny e-książek, które będą dostępne do kupienia w odpowiednim sklepie online. Apple będzie pobierać prowizje od każdej transakcji. Nie wiadomo jednak, czy uruchomi nową witrynę, czy sprzedaż e-książek będzie prowadzona poprzez iTunes Store.

Inne wydawnictwa również spotkały się z przedstawicielami Apple. Koncern z jabłkiem w logo odmawia jednak jakichkolwiek komentarzy.

W poniedziałek Apple zaprosiło dziennikarzy na imprezę, która odbędzie się 27 stycznia w San Francisco. Większość z nas oczekuje, że właśnie wtedy Apple zaprezentuje tablet i dużo wskazuje na to, że tak się stanie.

Na zaproszeniu Apple nie było zbyt wielu szczegółów. Była za to krótka wiadomość: "Przyjdź zobaczyć nasze najnowsze dzieło".

Kolejno nieoficjalne źródło poinformowało dziennikarzy z Wall Street Journal, że Apple pokaże na najbliższej imprezie multimedialny tablet i wprowadzi go do sprzedaży w marcu br.

Choć tablet Apple zapowiada się obiecująco i wszyscy pamiętamy wcześniejsze sukcesy tego producenta, wszyscy wiemy też, że produkty marki Apple nie należą do tanich. Jeśli chodzi o spekulacje dotyczące ceny tabletu, nieustannie pojawia się jedna kwota: 1000 dolarów.

Jeśli tyle miałaby kosztować nadchodząca nowość, wielu analityków nie wróży jej wielkiego sukcesu. Dużo zależy jednak od funkcjonalności urządzenia. Być może Apple zamierza wprowadzić sprzęt, który oferuje mnóstwo funkcji, a czytanie e-książek to tylko jedna z wielu innych możliwości?

Źródło: Wall Street Journal.com

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Jeśli byłby to lekki tablet z ciekawymi funkcjami, to poważnie zastanowiłbym się nad zakupem zamiast drugiego netbooka... :)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   http://www.apple.com/ipad/ - wszystko jasne :)