Gry

Armia USA ćwiczy w środowisku Crysis 2

przeczytasz w 1 min.

Z jednej strony na pewno jest to bardzo nobilitujące dla firmy Crytek oraz samego Electronic Arts. W końcu armia Stanów Zjednoczonych uchodzi za najbardziej nowoczesną na świecie.

Z drugiej jednak zastanawia czy gry komputerowe są dziś naprawdę aż tak realistyczne, by mogły grać w nie osoby często decydujące o losach ludzkości. A tak właśnie jest. I to coraz częściej. Swego czasu specjalnie na potrzeby wojsk Stanów Zjednoczonych stworzono grę America's Army, a już wkrótce ta sama armia będzie ćwiczyć na symulatorze wykorzystującym silnik Crysis 2.

Projekt nazywa się Dismounted Soldier Training System ma korzystać z silnika CryENGINE 3 i to w zakresie nieco szerszym niż ten, który znają tradycyjni gracze (nawet Ci, którzy zainwestowali w Move i Kinecta). Z aplikacją stworzoną na jego bazie mają być połączone między innymi specjalne hełmy i stroje, dzięki czemu każdy zółnierz w możliwie realistycznych warunkach poruszać będzie się na powierzchni 9 metrów kwadratowych, zaś ta analizować będzie gesty i zachowania żołnierzy.

W projekt zaangażowanych jest kilka różnych organizacji. Główni koordynatorzy przyznają, że choć długo zastanawiali się nad wyborem najbardziej odpowiedniego silnika, to padło ostatecznie właśnie na CryENGINE 3, który w największym stopniu pozwoli odwzorować rzeczywiste działania Marines.


 

Więcej ze strefy gier:

Źródło: YouTube

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  tjntjntjn
  0
  Coś nie tak z tym filmikiem? Czy to tylko u mnie nie działa i widzę zielone tło?
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Pewnie na padzie ćwiczą hahah xD
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Hmh z tego dobry multi by był zapewne ale po co lepiej wydać gównianego crysisa 2 i ściągnąć kasę za chłam....
    Walić EA za shifta 2 bo konsole dodatki mają a pc NIE!!!
    Jedyna nadzieja W BF 3
    • avatar
     pX.Snake
     0
     Tak powinien wyglądać Crysis 2,a nie jak Rafi słusznie pisze,wydali gniot na konsole na PC bieda dx9.I jeszcze wciskają 4 mapki z singla zrobione na multi za siano.Gdzie Power Struggle z poprzednich części?! gdzie pojazdy?! Gdzie DX10,11....
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Heeeh nawet to wygląda lepiej niż crysis 2 - ostateczne autoośmieszenie się twórców tej jakże żałosnej konsolówki - tak zwany uberSelfPwnage baby!
      • avatar
       henry230
       0
       RafixII posiadasz kierownice ze mówisz ze nfs shift 2 jest do bani ja posiadam i gra mi się fajnie wszystkie wspomagacze mam wyłączone,ale na klawiaturze jest porażka to mogę przyznać:)BF2 tez fajna była
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        A nasi żołnierze nadal opierają się na cs-ie :D
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Oczywiscie odpala to na konsolach ;)
         • avatar
          Baleryon
          0
          Pozwolę sobie sprecyzować: "America's Army" nie została stworzona dla potrzeb *treningowych* wojska. Ma zachęcać ambitnych junaków do zaciągnięcia się.
          • avatar
           kmax1
           0
           Zastanawiam się czemu nie tworzą kolejnego VBS (Virtual Battle System) tylko pchają się w CryEngine 3. Rozumiem, że Arma jest już może ciut przestarzała ale nadchodzi Arma 3, z ulepszonym (albo nowym )silnikiem i mimo swoich wymagań dałaby według mnie dużo lepszy poziom realizmu. Grafika jest surowa, pozbawiona "cukierkowości" współczesnych gier. A jeśli ktoś grał i miał choć minimalne doświadczenie w tworzeniu misji to wie, że można -przynajmniej częściowo- odzwierciedlić prawdziwe działania wojenne.
           • avatar
            WaxYL
            0
            "dzięki czemu każdy zółnierz" do poprawy?
            • avatar
             A.Pniewski
             0
             Dokładnie America's Army to gra reklamująca armię USA co nie zmienia faktu ,że wersja 2.0 była gienialna ze swoją grywalnością natomiast z 3.0 jest już niestety gorzej choc to dalej darmowa gra w którą wszyscy mogą zagrać zakładając jedynie konto i robiąc parę treningów.