Karty graficzne

ASUS ENGTX560 DCII OC: wydajna karta w podkręconej odsłonie

Jeszcze wydajniej

W ofercie firmy ASUS pojawiła się karta graficzna ENGTX560 DCII OC, która charakteryzuje się podniesionymi częstotliwościami pracy.

Wydany ponad pół roku temu GeForce GTX 560 to dobra propozycja dla średnio wymagających graczy. Konstrukcja ta oferuje całkiem dobrą wydajność, a jej cena nie jest zbyt wygórowana. Firma ASUS postanowiła więc odświeżyć trochę zapomnianą kartę i wprowadziła do swojej oferty jej podkręconą wersję.

karta graficzna ASUS ENGTX560 DCII OC

ASUS ENGTX560 DCII OC pracuje ze zwiększonymi taktowaniami, które wynoszą 850 MHz dla rdzenia i 4200 MHz dla pamięci. Na niereferencyjnej płytce PCB znalazł się procesor graficzny GF114 z 336 procesorami strumieniowymi oraz 1 GB pamięci GDDR5 o 256-bitowej magistrali. Na uwagę zasługuje fakt, iż przy projektowaniu karty wykorzystano wysokiej jakości podzespoły elektroniczne zgodne z technologią Super Alloy Power.

karta graficzna ASUS ENGTX560 DCII OC - widok z góry

O odpowiednie temperatury karty dba wydajne, autorskie chłodzenie DirectCU II, które składa się ze sporego, aluminiowego radiatora, trzech miedzianych ciepłowodów oraz dwóch 80 mm wentylatorów. Do poprawnego działania karty wymagane jest podłączenie dwóch 6-pinowych wtyczek zasilających. Na śledziu umieszczono dwa wyjścia DVI i jedno mini HDMI, natomiast tuż obok niego pojawiło się jedno złącze SLI.

opakowanie karty graficznej ASUS ENGTX560 DCII OC

ASUS ENGTX560 DCII OC jest już dostępny w sprzedaży, a jego cena wynosi około 730 - 750 złotych. Producent udziela na swoje produkty 3-letniej gwarancji.
 

Więcej o kartach graficznych GeForce:

Źródło: ASUS, inf. prasowa

produkt roku 2011/12

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kopczenko
  2
  Szkoda ze nie Ti w tej cenie :/
  Takie wersje to powinni wypuszczac z zegarem 1ghz a nie marne 850 ktore prawie kazde 460 robi przy 1V
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Nie mogę zrozumieć tego dlaczego ludzie dopłacają do podkręcenia skoro mogą zrobić to samemu a ktoś się boi to może zrobić to za niego program albo sterownik.
   Najgorsze jest jednak o 112 procesorów mniej niż w 560Ti.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    co to za nowość,moja ma 925 MHz i ma pół roku.
    • avatar
     hideo
     -4
     ale brzydka i asus, którego nie znoszę
     • avatar
      pscager
      0
      Ale chłodzenie DCII wymiata.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Może dlatego nie możesz zrozumieć, bo jesteś niedouczony? Jednak znaj moją dobroć i wiedz, że spieszę z odpowiedzią na Twoje pytanie. Otóż, dlatego ludzie dopłacają do podkręconych kart, bo względem nie kręconych te mają często i gęsto lepsze sekcje zasilania, przebudowane PCB i lepsze chłodzenie. Uważasz że taki GTX560ti Hawk od MSI ma taki sam potencjał mocy jak gtx560ti Twin Froz II?