Smartfony

Asus ma pomysł na ciekawego smartfona - podwójnego slidera

przeczytasz w 1 min.

Tajwański producent pracuje nad smartfonem, w którym będzie wysuwała się nie tylko „góra”, ale i „dół”. Opublikowane grafiki zdradzają, jak tego typu konstrukcja może wyglądać.

Zdecydowana większość producentów smartfonów wprowadziła do swoich ofert modele z tzw. notchami. Pomysł ten potkał się jednak z dość chłodnym przyjęciem i dlatego też bardzo szybko znalazł się w odwrocie. Coraz częściej pojawiają się inne, Asus ma w planach coś naprawdę ciekawego.

Evan Blass (@evleaks), czyli jeden z najbardziej cenionych branżowych informatorów, opublikował grafiki przedstawiające slidera - smartfona o rozsuwanej konstrukcji. Takową są chociażby Xiaomi Mi Mix 3 czy Oppo Find X, a zatem wydawałoby się, że nie mówimy o niczym nowym. Rzut oka na wspomniane grafiki pozwala zauważyć, iż Asus chce iść krok dalej.

Tajwański producent pracuje nad smartfonem, w którym będzie wysuwała się nie tylko „góra”, ale i „dół”. Prototypy są podobno dwa. Pierwszy zakłada, iż użytkownik będzie miał dostęp do frontowej kamery oraz głośnika. Drugi z kolei może przynieść, o ile zostanie wybrany i sfinalizowany, wysuwaną frontową kamerę oraz niewielki dodatkowy wyświetlacz / panel sterujący.

Asus podwójny slider

Asus podwójny slider

Asus podwójny slider

Obecnie oczywiście nie jest pewne, że powyższe pomysły doczekają się realizacji i tak prezentujące się smartfony trafią do sprzedaży. Biorą jednak pod uwagę rynkowe trendy oraz zaufane źródło zainteresowane tematem można przypuszczać, że są na to spore szanse.

Co sądzicie o takim pomyśle?

Źródło: @evleaks

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dragonik
  4
  Nokia N95 mówi to coś Asusowi?
  • avatar
   HegemoN
   1
   Gdzie coś się wysuwa lub "łamie" tam jest taśma. Taśma nie jest wieczna i bardzo łatwo się psuje. Mam wrażenie, że w niektórych sprawach producenci cofają się w rozwoju.
   • avatar
    xxx.514
    0
    A nie można po prostu dodać ze 2-3mm więcej grubości i zamontować wysuwaną kamerkę?
    • avatar
     ahael
     0
     A jak będę chciał zrobić selfie jak tańczę do muzyki lub ją słucham? Szach mat Asus ^^