Samochody elektryczne

Gigafabryka Tesli zaatakowana. Elon Musk dzwoni po policję

przeczytasz w 1 min.

Fabryka Tesli w Berlinie ma w planach rozbudowę. Nie podoba się to aktywistom klimatycznym, ani lokalnej społeczności. Skutek? Szturm na fabrykę i interwencja niemieckiej policji.

Pod fabryką Tesli doszło do zamieszek. Ich sprawcami byli radykalni aktywiści klimatyczni. Elon Musk poprosił policję o pomoc, a fabryka musiała wstrzymać prace.

Eko-aktywiści zaatakowali fabrykę Tesli w Niemczech

Gigafabryka Tesli w Berlinie została zaatakowana przez aktywistów klimatycznych. Szturm był na tyle mocny, że fabryka wstrzymała produkcję. Właściciel marki, amerykański miliarder Elon Musk zaapelował do niemieckiej policji o pomoc w tej sprawie.

Policyjne oddziały musiały użyć gazu pieprzowego, aby powstrzymać nacierających radykałów. I tak zdołali oni jednak dostać się na teren fabryki. Na poniższym wideo możemy zobaczyć reakcję policji, oddziały próbują powstrzymać aktywistów. Warto dodać, że grupa demonstrantów otrzymałą wsparcie od lokalnych mieszkańców miejscowości Grünheide, którzy również nie są zadowoleni z rozbudowy fabryki.

Dlaczego aktywiści klimatyczni nie lubią się z Teslą?

Aktywiści klimatyczni motywowali swoje działania strachem o skutki rozbudowy Gigafabryki Tesli w Berlinie. Demonstranci obawiają się negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Plany zakładają m.in. wycięcie lasów pod teren fabryki. Aktywiści informują też o potencjalnym zagrożeniu zanieczyszczeniem wód gruntowych.

Innym powodem ataków na fabrykę Tesli jest spora liczba wypadków przy pracy. Ostatni szturm na Gigafabrykę Tesli w Berlinie to największe tego typu zdarzenie w związku z fabrykami amerykańskiej marki.

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Wojtek50008
  8
  Takie są skutki inwestycji w Niemczech. Lepiej było w Polsce inwestować. U nas nie ma eko oszołomów.
  • avatar
   JebacSzatana
   4
   Na miejscu Muska to kazałbym zburzyć ta fabrykę i wybudować nową w Polsce.
   • avatar
    Witalis
    3
    A u nas 100 hektarów wycięto lasu pod fabryki Izery, która to ma być składana z Chińskich Volvo EX30 w Włoskim stylu i nikt nie protestował :-)
    I każdy z nas zapłacił za to z swoich podatków bo na ten projekt poszło już miliard zł a sam projekt auta przez 4 lata już się zdążył zmienić bo się zestarzał i jeżeli jest zaawansowany w 42% jak twierdzą twórcy to jeszcze z 6 lat potrwa projektowanie auta i kolejne z 6..10 budowa fabryki XD. A ile hektarów już wycięto pod Elektrownię atomową i CPK to nawet nie liczą XD
    • avatar
     Trim23
     -2
     A mógł sypnąć kasą na fundacje tych aktywistów i byłby spokój.
     • avatar
      vacotivus
      0
      Ale przecież te elektryki takie ekologiczne. To czego oni k***a chcą? Tym idiotom się nigdy nie dogodzi.