Procesory

Athlon X2 250 będzie taktowany zegarem ponad 3GHz!

przeczytasz w 1 min.

Firma AMD ma zamiar wydać trzy modele dwurdzeniowych procesorów opartych o układ Regor jeszcze w tym półroczu. Układy oparte na architekturze K10.5 będą wyposażone łącznie w 2 MB pamięci podręcznej i powinny przekroczyć barierę 3 GHz.

Ponadto nowe procesory ma charakteryzować się TDP na poziomie 65 W, czyli znacznie mniej niż 95 Wat modeli Athlon X2 7750 i 7550 (Kuma 65 nm). AMD zapowiedziało, że do walki z dwurdzeniowymi procesorami konkurenta wystawia procesory trzyrdzeniowe, więc raczej nie będziemy mogli zobaczyć bezpośredniej, dwurdzeniowej alternatywy dla Core 2 Duo E8600.

Źródło: Fudzilla.com

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  No to pieknie:-) szykuje sie aletrnatywa dla intela e5200/e5300, a moze nawet dla e7300/e7400. Beda robione w 45nm wiec moze i OC bedzie przyjemny. Nic tylko czekac na pierwsze egzemplarze i ceny;)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Szkoda, że AMD przeszło tak późno na 45nm, gdyby stało się to o wiele wcześniej na pewno sporo by zamieszało się wówczas na rynku.
   • avatar
    GreQonE
    0
    Ja powiem tak, czekamy na Twoj komentarz Czajnik!
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     ciekawe że udało im się takie zużycie prądu na starej technologi osiągnąć, więc przy 45nm da się sporo zjechać,być może przyszłość tych procków w wydajnych notebookach?
     ale co tam i tak Czajnik wie lepiej;-)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      hmm łącznie 2MB cache? czyli po 512kb l2 na rdzeń + 1mb l3 współdzielonej?... malutko jakoś, mniej niż kuma, no ale zobaczymy jak będzie z wydajnością :)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Szkoda że dopiero teraz wejdą na rynek.