• benchmark.pl
 • Gry
 • BioShock Infinite: na stworzenie trybu multiplayer w grze nalegał Ken Levine
Gry

BioShock Infinite: na stworzenie trybu multiplayer w grze nalegał Ken Levine

z dnia 23-03-2013
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
10 komentarzy Dyskutuj z nami

Twórcy gry BioShock: Infinite długo zastanawiali się, czy w grze powinien znaleźć się tryb multiplayer. Ostatecznie go nie zobaczymy. Czy to dobrze?

BioShock: Infinite gra tryb multi

O trybie multiplayer w grze BioShock: Infinite mówiło się dość długo. Przez chwilę istniała spora szansa na to, że jednak będzie on dostępny, ale ostatecznie z niego zrezygnowano. Okazuje się, że największym jego zwolennikiem był sam Ken Levine.

"Byłem pierwszym facetem, który powiedział: spróbujmy. Stworzenie trybu multi do tej gry było by jednak niezwykle trudne, bo zmusiłoby nas do stworzenia czegoś naprawdę wyjątkowego."

Skoro zatem brakowało pomysłów na coś ciekawego, to decyzja wydaje się słuszna. Ken Levine argumentuje to zresztą bardzo rozsądnie. Jego zdaniem głupotą byłby tworzenie byle jakiego trybu multiplayer tylko po to, by jego zapowiedź ładnie wyglądała w reklamach.

"Pierwszą rzecz jaką zrobiliśmy bez multiplayera był BioShock i należy uznać go za bardzo udany projekt. Myślę, że ostatnią rzeczą, jaką powinniśmy teraz zrobić jest dorzucanie czegoś na siłę, tylko po to, by potem wymienić ten element w jednym z punktów przy opisie gry."

Im bliżej premiery gry, tym mniej osób rozpamiętuje jednak brak trybu dla wielu graczy. BioShock: Infinite zapowiada się fantastycznie i bardzo dobrze, że jego premiera zbliża się dużymi krokami. Gra pojawi się już 26 marca i dostępna będzie w wersji na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Na deser zostawiamy natomiast reklamę telewizyjną gry, która pojawiła się w sieci kilka dni temu. Niezwykły klimat produkcji leje się z niej strumieniami i z pewnością może zachęcić kilku niezdecydowanych jeszcze na zakup graczy.


Źródło: pcgamer, softpedia, youtube

marketplace

Komentarze

10
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Wygląda fajnie, ale czy ma jakieś powiązanie fabularne z poprzednimi częściami ?
  Zaloguj się
 • avatar
  Gra bedzie cud miod i malina.
 • avatar
  Wcześniejsze części były tak dziwne i tak miejscami mocne, że z niecierpliwością czekam na Infinite. Ten klimat rozpadającego się podwodnego miasta z psycholami i całą tą zgrają był nie do przebicia. Zapomniał bym o little sister i tatusiach. Mama nadzieje że podobnych dziwnych scen i akcji trzymających w napięciu nie zabraknie też w niebie ;D
 • avatar
  co to za muzyczka co leci w tle ?
  Zaloguj się