Technologie i Firma

Biuro bez drukarki? To wciąż science fiction

przeczytasz w 1 min.

Może i żyjemy w świecie cyfrowej informacji, ale prawie każda firma ma na wyposażeniu drukarkę i wcale nie zamierza z niej rezygnować.

Choć nastała era cyfrowa i coraz głośniej mówi się o odchodzeniu od papieru, w 99 biurach na 100 drukarka wciąż jest podstawowym elementem wyposażenia, a jej eksploatacja z roku na rok w wielu przypadkach staje się coraz większa. Tak wynika z badania zleconego przez firmę Brother.

Drukarka w biurze musi być

Prawie każde małe i średnie przedsiębiorstwo ma na wyposażeniu drukarkę, a 4 na 5 także skaner. Około 41 proc. badanych zadeklarowało zwiększenie eksploatacji w ubiegłym roku, a prawie drugie tyle (39 proc.) – brak widocznych zmian pod tym względem.

Najważniejszą korzyścią jest zwiększenie wydajności pracowników – 71 proc. respondentów stwierdziło, że papierowe dokumenty dają taki właśnie efekt, a dla niespełna 40 proc. są one po prostu łatwiejsze do czytania. 

„Pomimo wszechobecnych ekranów jesteśmy wychowani w kulturze papieru. Wolimy dodawać na papierze notatki, podkreślać istotne informacje” – skomentowała Katarzyna Idzkiewicz, Marketing Coordinator w Brother Polska. Dodała, że „badania pokazują, że kiedy czytamy tekst na kartce więcej zapamiętujemy z lektury, niż z treści na ekranie komputera”.

Ale trzeba iść z duchem czasy

Równocześnie 64 proc. badanych odpowiedziało, że pracę ułatwia im skanowanie dokumentów, głównie ze względu na ich uproszczoną organizację i bezproblemowe udostępnianie treści. 

„Jeśli firma chce być konkurencyjna w epoce gospodarki opartej na danych musi wykorzystać potencjał jaki niesie ze sobą digitalizacja treści. Dzisiejsze skanery potrafią bezbłędnie przekształcać obraz na tekst, tym samym pozwalając na jego edycję, kopiowanie czy przeszukiwanie” – dodała Katarzyna Idzkiewicz.

Warto też korzystać z nowszych urządzeń drukujących, które nie tylko zapewniają większe bezpieczeństwo (dzięki skutecznemu szyfrowaniu i uwierzytelnianiu), ale też pozwalają obniżyć koszty i lepiej dbać o środowisko. Oprócz energii warto też oszczędzać papier, wprowadzając kodeks dobrych praktyk w zakresie druku.

Źródło: itbc, Brother, inf. własna. Foto: Brother

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  Co drugi artykuł to broszurka reklamowa.
  • avatar
   marcadir
   0
   "Warto też korzystać z nowszych urządzeń drukujących, które nie tylko zapewniają większe bezpieczeństwo (dzięki skutecznemu szyfrowaniu i uwierzytelnianiu)"

   A w jaki to sposób te nowe drukarki podniosą bezpieczeństwo? od tego w firmie są firewalle, vpny i określone reguły obiegu dokumentów... i oczywiście ogarnięty administrator, który to poustawia.
   • avatar
    majkel3d
    0
    Pamiętam piękne, wcale nie odległe czasy, jak w pewnej dużej firmie telekomunikacyjnej obsługiwano reklamacje.
    Klienci byli zachęcani do zgłaszania reklamacji emailem, wiadomo ekologia, szybkość i ogólnie wypas.
    Maile były drukowane, potem skanowane. Taki zeskanowany, w słabej jakości email, trafiał do konsultanta. Konsultant maila drukował... Drukował też wszystkie faktury, billingi i co tam jeszcze się dało, tylko po to żeby wygodniej się czytało. Potem wszystko szło do zmielenia. No i jeszcze kopie pism i faktur, do archiwizacji, też drukowane, skanowane...
    Wydajny konsultant, wrzucał do niszczarki ryzę papieru dziennie. :)