Systemy operacyjne

Brak Ultimate Extras w Windows 7

przeczytasz w 1 min.

Dzięki usłudze Windows Ultimate Extras Microsoft dostarcza właścicielom Windowsa Visty Ultimate bezpłatne aplikacje, które zwiększają jego funkcjonalność. Firma poinformowała, że posiadacze Windows 7 w wersji Ultimate nie będą mogli korzystać z tej usługi - zostanie ona usunięta.

Usługa Windows Ultimate Extras to ciekawy pomysł, który nie został jednak w pełni wykorzystany. Microsoft od dwóch lat premiery Windows Vista opublikował jedynie dwie aplikacje: Dreamscene oraz dodatek do Bitlockera.

Jak widać na powyższym screenie pierwsza beta Windows 7 nie zawiera dodatku Ultimate Extras.

Windows 7 Ultimate ma kosztować 319,95 dolarów w wersji. BOX. To o 80 dolarów taniej, niż Vista Ultimate. Niższa cena powinna zrekompensować brak funkcji Utlimate Extras.

Źródło: ArsTechnica

Więcej informacji o Windows 7: windows7.benchmark.pl.

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Gothar
  0
  Literówka: "zrekompensować brad funkcji Utlimate Extras."

  A po za tym Windows nie powinien kosztować wiecej jak 150$ za najmocniejszą wersję: Ultimate Extras Super Power Wafel. Po zrzucie ekranu widać że te dodatki są zbędne i nie ma sensu płacić za nie dodatkowych pieniędzy.

  Dodatkowo jak by dali posiadaczom Visty darmowy upgrade do Win7 o którym było głośno to by się M$ przyznał do porażki tego pierwszego.