Gry komputerowe

Brakuje Ci Quake'a? Spróbuj tej alternatywy

przeczytasz w 2 min.

Pierwsi gracze mogą już testować Wrath: Aeon of Ruin. Okazuje się, że chętnych nie brakuje, a wystawiane przez nich opinie mogą napawać optymizmem.

Wrath: Aeon of Ruin dostępny w Steam Early Access

O zapowiedzi Wrath: Aeon of Ruin pisaliśmy na początku tego roku. Twórcy od samego początku nie uciekali od nawiązań do doskonale znanej przez wielu graczy serii określając swoją grę mianem duchowego spadkobiercy Quake'a. Nie jest to bezpodstawne stwierdzenie, a wspomnieć trzeba chociażby o tym, iż wykorzystano tutaj ten sam silnik co w pierwszej części Quake'a.

Zgodnie z planami, Wrath: Aeon of Ruin wylądowało już na Steam, grę udostępniono w ramach programu Early Access. Można sięgnąć po nią wydając 85,49 złotych (cena z 5% rabatem obowiązująca do 3 grudnia). I okazuje się, że zainteresowanych nie brakuje.

Pierwsze opinie o Wrath: Aeon of Ruin napawają optymizmem

Wrath: Aeon of Ruin faktycznie nawiązuje nie tylko do pierwszego Quake'a, ale ogólnie do lat 90. Wspomnienia powinny wrócić tu graczom pamiętającym takie gry jak DOOM, Duke Nukem 3D czy Unreal.

I okazuje się, że wracają, ale nie tylko dzięki temu Wrath: Aeon of Ruin budzi zainteresowanie. Gra zbiera bardzo pozytywne opinie, oprawą graficzną i dźwiękową mocno nawiązuje do wyżej wymienionych tytułów, ale wiele dobrego wyczytać można także na temat projektu lokacji, mrocznego klimatu oraz szerokiego arsenału, gdzie każda z broni dysponuje więcej niż jednym trybem strzelania. A trzeba przy tym mieć na uwadze, że gra wciąż jest rozwijana i zostanie jeszcze znacząco wzbogacona.

Wrath: Aeon of Ruin

Wrath: Aeon of Ruin tarfi także na konsole

Finalna, bardziej rozbudowana wersja Wrath: Aeon of Ruin zostanie udostępniona na Steam w przyszłym roku. Wtedy też gra powinna wykroczyć poza PC.

Od samego początku zapowiadano, iż Wrath: Aeon of Ruin trafi również na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch i nic się w tych planach nie zmienia. Dokładną datę premiery poznamy jednak w późniejszym terminie.

Źródło: 1C Entertainment

Warto zobaczyć również:

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  cooger
  3
  Pójdzie na Pentium 200MMX i Voodoo?
  • avatar
   xxx.514
   1
   A co z Amid Evil i Ion Fury? Te same klimaty, a druga postawiona nawet na tym samym silniku co Duke Nukem 3D :D
   • avatar
    maaaad
    0
    Klon Quake wykonany na jakimś darmowym generatorze gier FPP.
    Buhahah
    • avatar
     marianb
     0
     Wolę Quake Champions.