Serwery plików NAS

Broadcom kupuje NetLogic Microsystems

przeczytasz w 1 min.

Obecny rok obfituje w różnego rodzaju umowy partnerskie, przejęcia firm bądź pozwy sądowe. Mieliśmy już głośnego newsa o współpracy Nokii z Microsoftem, potem było wykupienie przez giganta z Redmond udziałów w Skype, a ostatnio rynkiem zatrzęsło Google, które wykupiło Motorolę. Przy dwóch wspomnianych przejęciach dzisiejsza kwota nie robi już takiego wrażenia, mimo że do małych nie należy. Dowiedzieliśmy się, że Broadcom rozpoczyna przejmowanie NetLogic Microsystems, a całość transakcji opiewa na sumę 3,7 mld dolarów.

NetLogic jest jednym z konkurentów  Broadcoma na rynku półprzewodników. Jednak nie można mówić tutaj o prężnie rozwijającej się firmie, gdyż od 2009 roku nie notuje dochodów. Po co więc Broadcom umierająca firma? Dla patentów oraz ugruntowania swojej pozycji na rynku. Kupno NetLogic pozwoli nawiązać równą walkę z takimi gigantami jak Qualcomm czy Texas Instruments w segmencie układów SoC.

Broadcom kupuje NetLogic

Kwota jaką Broadcom wyłożył na stół to 3,7 miliarda dolarów, oznacza to że za pojedynczą akcje, której wartość wynosi 31,9 dolara, firma zapłaci 50 dolarów. Transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszej połowie przyszłego roku, póki co jest sprawdzana przez regulatorów rynku.


Więcej o głośnych przejęciach:

Źródło: Engadget

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Bandyto3xx
    0
    Niech te ARM'y zrobią trochę konkurencji x86. Jak już Winda będzie na ARM oczywiście ;)