Aplikacje mobilne

CCleaner trafia na Androida

przeczytasz w 1 min.

Oczyść swój system ze zbędnych treści.

CCleaner Android

Mobilne systemu operacyjne są dziś naprawdę rozbudowane, oferują mnóstwo możliwości i aplikacji. Związane jest z tym wiele korzyści, ale też i pewne kłopoty. Z czasem na naszym smartfonie zauważyć można nieco za dużo dodatkowego oprogramowania, zwłaszcza, jeśli korzysta się z Androida. Czasami warto zatem pozbyć się niepotrzebnych elementów.

Wiele osób robi to zapewne na własną rękę. Niektórzy wolą jednak inne rozwiązania, a mianowicie zewnętrzne programy, które analizują wszystko to, co znajduje się na smartfonie i decydują, czego najlepiej byłoby się pozbyć. Do grona tego typu aplikacji dołącza teraz CCleaner, dobrze znany nam z PC.

CCleaner na Androida dostępny jest obecnie w wersji beta. Umożliwia usunięcie historii przeglądarki internetowej, wyczyszczenie pamięci cache i schowka, a także rejestru połączeń i skrzynki SMS. Można też odinstalować wybrane aplikacje, a także sprawdzić, jak bardzo obciążony jest procesor i w jakim stanie znajduje się akumulator urządzenia. Więcej możliwości pojawiać ma się wraz z rozwojem aplikacji.

CCleaner Android

Aby skorzystać z aplikacji trzeba mieć jednak konto Google+, gdzie pod dołączeniu do społeczności CCleaner for Android Beta można zostać jednym z testujących i tym samym pobrać aplikację ze sklepu Google Play.

Trudno przewidzieć, czy i jaką popularność osiągnie mobilny CCleaner. Na Androida dostępne są bowiem inne tego typu programy, które wyrobiły już sobie całkiem dobrą opinię, jak chociażby Clean Master.

Źródło: plus.google, thewestsidestory

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  5
  Zapisałem się do BETY i używam od kilku dni. Ale powiem szczerze.. daleko mu do konkurencji typu CLEAN MASTER, czy SD Maid. Nie mniej jednak wersja na PC jest świetna więc liczę że szybko wprowadzą nowe możliwości do wersji Androidowej.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Haha :D dzisiaj rano sprawdzam sklep google w poszukiwaniu ccleanera a tu masz :)