Przeglądarki WWW

Chrome wzbogacił się o funkcję Google Cast

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
6 komentarzy Dyskutuj z nami

Google Cast było już dostępne, ale jedynie po instalacji rozszerzenia. Teraz wbudowane jest w przeglądarkę domyślnie.

Najpopularniejsza czy nie, przeglądarka Google Chrome na brak użytkowników nie narzeka. Google na brak pracy również, ponieważ chcąc ich przy swoim produkcie zatrzymać trzeba na bieżąco poprawiać błędy i wprowadzać nowości. Właśnie pochwalono się kolejną.

Chrome wzbogacił się o funkcję Google Cast. Co dzięki niej zyskujemy? Możliwość przesyłania obrazu na inny ekran (przy wykorzystaniu Chromecast). Skorzystanie z tego rozwiązania jest banalnie proste. Wystarczy użyć odpowiadającego omawianej funkcji przycisku.

Chrome Google Cast

Pojawić mogą się osoby, które z Google Cast w Chrome już korzystały. Możliwe. Co więcej, mogły czynić to od około dwóch lat. Tyle tylko, że wymagane było do tego zainstalowanie rozszerzenia. Teraz Google Cast zintegrowane jest już z przeglądarką domyślnie - od Chrome 52.

Wedle danych ujawnionych przez Google, z Google Cast skorzystano w zeszłym miesiącu około 38 milionów razy, co przełożyło się na około 50 milionów godzin przesłanych materiałów.

Źródło: Google

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kepik2
  Przydatne do trollowania użytkowników telewizora :D
  2
 • avatar
  dolohow
  >Pojawić mogą się osoby, które z Google Cast w Chrome już korzystały. Możliwe. Co więcej, mogły czynić to od około dwóch lat.

  To zdanie chyba nie jest zbyt gramatyczne.
 • avatar
  Konto usunięte
  Ameryke odkryli... Każdy telefon z Androidem na taką opcje...
  -3