Aplikacje mobilne

Ciemny motyw w Messengerze

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
19 komentarzy Dyskutuj z nami

U niektórych może wywołać to uśmiech, ale mówimy o opcji, której wyczekiwało wielu użytkowników komunikatora. Ciemny motyw w Messengerze można włączyć w prosty sposób.

Jak włączyć ciemny motyw w Messengerze

Zmiana ciemnego motywu na messengerze

Aktualnie zmiana motywu w aplikacji Messenger jest banalnie prosta. Klikamy na ikonkę naszego profilu i następnie w przełącznik "Tryb ciemny" - gotowe. Klikając ponownie na przełącznik wracamy do jasnego motywu.

 

Wprawdzie największy boom na portal Facebook i towarzyszący mu komunikator Messenger już minął, ale twórcom udało się zdobyć tak ogromną bazę użytkowników, że wciąż jest dla kogo pracować. Jeden z efektów tych prac to ciemny motyw w Messengerze.

I chociaż u niektórych może wywołać to uśmiech, mówimy o opcji, której wyczekiwało wielu użytkowników komunikatora. Testy trwały od dawna, ale dopiero od kilku dni odblokowano możliwość aktywacji Dark Mode. Także na terenie naszego kraju.

Ciemny motyw w Messengerze/Facebooku - jak włączyć

Zmiana wyglądu komunikatora jest bardzo prosta. Aby włączyć ciemny motyw w Messengerze wystarczy wysłać emoji księżyca (żółtego). Adresat nie ma tutaj znaczenia. Po wysłaniu wspomnianego znaku i kliknięciu go pojawi się krótka animacja oraz informacja o nowej opcji. Wtedy można udać się do ustawień i znaleźć tam suwak aktywacji Dark Mode.

Ciemny motyw w Messengerze

Powyższa instrukcja jest identyczna dla użytkowników Google Android oraz Apple iOS. Ciemny motyw w Messengerze działa na obydwu tych systemach. Ważne jest, aby posiadać komunikator w najnowszej wersji.

Twórcy zdecydowali się na opisywane rozwiązanie zapewne z powodu wciąż trwających prac. Drobne utrudnienie powinno spowodować, iż na Dark Mode rzuci się nieco mniej osób.

Źródło: xda-developers, 9to5mac (foto)

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  HardCorak
  Nie wiem czy śmiać się czy płakać. Ot zmienili kolor na czarny kilka minut roboty a newsy o tym jakby co najmniej nową aplikację wydali. Czyli co teraz będzie facebook biały a messenger czarny?
  9
 • avatar
  Halavin
  Ja tam się cieszę z tej funkcji. Od dawna na nią czekałem.
  (Teraz niech tylko YT wprowadzi funkcję słuchania muzyki przy wyłączonym ekranie i nic mi więcej od szczęścia nie potrzeba :P)
  6
 • avatar
  lysycoprobo
  działa na mojej nokii 3310
 • avatar
  nortonfinance2017
  Czy jesteś poddany kontroli długu lub administracji? Jesteś na czarnej liście? Czy nie radzisz sobie z miesięcznymi płatnościami? Czy chcesz kupić kredyt na dom, samochód lub firmę, ale jesteś pod nadzorem lub administracją długu? Jeśli odpowiedziałeś TAK na którekolwiek z moich pytań? Prosimy o kontakt poprzez e-mail: nortonfinance2017@gmail.com
  -16
 • avatar
  Anonim20
  Na Lite oczywiście nie działa ;)
 • avatar
  lantar8
  iP8 - nie działa
 • avatar
  mesjan
  Nie mam takiego księżyca :(