Internet

Wściekłe Cisco do Obamy: przestańcie inwigilować naszymi urządzeniami

przeczytasz w 1 min.

Dyrektor generalny Cisco wysłał list do prezydenta.

USA haker

W ubiegłym tygodniu odbyła się premiera książki „Snowden. No Place to Hide” Glenna Greenwalda. Zostały w niej umieszczone wcześniej niepublikowane informacje przekazane autorowi przez tytułowego Edwarda Snowdena. Wśród wielu ciekawostek pojawiło się także zdjęcie, na którym widać jak laboranci NSA majstrują przy routerach Cisco, aby następnie posłużyć się nimi w celu inwigilacji. 

Znalezisko to bardzo zaniepokoiło, a nawet zdenerwowało dyrektora generalnego firmy Cisco Systems Johna Chambersa. Napisał on list do prezydenta Barracka Obamy z prośbą o interwencję. Według niego stosowanie takich praktyk przez Agencję Bezpieczeństwa Narodowego jest nie tylko nie fair w stosunku do samego producenta, ale też może negatywnie wpłynąć na opinie i zaufanie klientów do Cisco, jak i innych amerykańskich przedsiębiorstw informatycznych.

„Po prostu nie możemy tak działać. Nasi klienci ufają, że jesteśmy w stanie dostarczyć pod same progi ich domów produkty spełniające najwyższe standardy uczciwości i bezpieczeństwa” – pisze Chambers w liście do prezydenta Stanów Zjednoczonych. – „Rozumiemy rzeczywiste i poważne zagrożenia występujące na świecie, ale musimy również szanować opierające się na zaufaniu relacje z naszymi klientami”.

Cisco logo

Trudno się z Johnem Chambersem nie zgodzić. Pozostaje więc już tylko czekać na odpowiedź i reakcję prezydenta Barracka Obamy. Nie da się bowiem ukryć – zaufanie klientów do firm technologicznych wisi już na włosku.

Źródło: PCWorld

Komentarze

25
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  MasterBarti
  25
  A ja to widzę tak: Kali kradnie - źle, ukradną Kaliemu - wszystko w porządku.

  Szary człowieczek łamie zabezpieczenia routerów, konsol, telefonów itp - grożą mu wyroki, kraty, olbrzymie kary pieniężne. Agencje rządowe USA (zapewne nie tylko) podsłuchują, kradną dane osobowe, łamią zabezpieczenia - OK, żadnych konsekwencji.
  Hipokryzja pełną gębą.
  • avatar
   Konto usunięte
   13
   To tylko opinia się liczy?! A gdzie się podziała zwykła ludzka uczciwość, przyzwoitość czy też moralność?!
   • avatar
    michael85
    4
    Murzyn wszystko zniszczy!
    • avatar
     webster58
     2
     Skoro oprogramowanie do śledzenie można wgrać to można też i je usunąć ... CISCO powinno wypuścić łatkę do wykrywania czy sprzęt jest modyfikowany i usówać niebezpieczny spyware, przecie to nic innego jak każdy inny zainfekowany router na świecie.
     • avatar
      Konto usunięte
      2
      myślę, że sztokcholm powinien dać obamie kolejnego pokojowego nobla...
      • avatar
       Marucins
       1
       "Wściekłe Cisco do Obamy: przestańcie inwigilować naszymi urządzeniami" ładnie to wygląda na papierze.


       Zaraz wybuchnie kilka kolejnych bomb w wieżowcach odpowiednia lobby mediów i sami będą prosić się o dorzucanie czego od Wujka Sama.
       • avatar
        Konto usunięte
        -1
        ALe się Putin cieszy. Zbrojenia, innowacje itp zostaną storpedowane, a praca CIA, NSA zostanie zredukowana do czytania gazet a on w spokoju będzie mógł zainterweniować w Estonii, na Łotwie czy gdzie indziej.

        Na prawdę Obama nie ma co robić? Będzie podsłuchiwać przeciętnego Kowalskiego czy Browna ludzie w co wy wierzycie.

        Za to te wielkie firmy pokroju Cisco tworzą buble które potem nie sprawdzają się kompletnie w razie ataku cybernetycznego albo w ogóle są z prymitywną wręcz łatwością wyłączane przez byle jednostkę wojny elektronicznej. Może tacy panowie prezesi sami odpowiedzieli by na kilka pytań z Departamentu Stanu, jak to jest że ich rozwiązania kosztują miliardy, a obchodzi je byle rusek z laptopem. Po serii takich zagadek pan prezes i wielu jemu podobnych wybierze się na L4.
        • avatar
         ciapaty14
         -2
         Ha! Kiedy kupowałem router cisco nie wiedziałem iż mają tak dobrą politkę firmy chyba mnie zachęcili do zostania na dłuższy czas z nimi.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Droga Oba-mo przestań śledzić nasza ludzie przez te swoje gogla i inne ajfona bo młodzież z polska strasznie sie denerwować a gospodyni domowa boić sie otwierać loduwka.
          • avatar
           guziel
           0
           Jak widać terroryści w pewnym sensie wygrywają bo za ich sprawą my sami zaczynamy się ograniczać i pod przykrywką bezpieczeństwa pozbawiamy się wolność.