Co nowego w pojedynku HD-DVD kontra Blu-Ray?

przeczytasz w 0 min.

Serwis Fudzilla pozbierał trochę danych na temat filmów wydawanych na obu nośnikach. Statystyki prezentują się bardzo ciekawie i bazują na oficjalnych danych przedstawianych przez blu-raystats.com oraz hddvdstats.com. Na ich podstawie łatwo można ocenić, że póki co, lepiej prezentuje się sytuacja Blu-Ray. Zgromadzone informacje przedstawiają się następująco:

Obóz Blu-Ray może pochwalić się 441 tytułami filmowymi, z których jak ustalono 213 wydano na nośniku jednowarstwowym, 210 na krążkach 50GB. Na blisko pół tysiąca filmów, aż 271 pojawiło się wyłącznie na nośniku lansowanym przez Sony. Ciekawie prezentują się też dane dotyczące kodowania filmów BD. Blisko 37% opiera się na kodowaniu MPEG2, około 35% korzysta z AVC/H.264 i niecałe 28% z VC-1.


Goniący Blu-Ray format HD-DVD ma w swoim dorobku 384 filmy z czego około 55% ukazało się wyłącznie na płytach konkurujących z BD. W zależności od formatu, 26 tytułów ukazało się na nośniku HD15, 263 filmy na HD30. W przypadku nośników hybrydowych pojawiły się tylko 24 dyski HD15 i 40 sztuk HD30. Z tej puli tylko 11 tytułów kodowano przy udziale MPEG2, 34 z wykorzystaniem AVC i aż 294 filmy z VC-1.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login