Pamięć RAM

Corsair prezentuje najwydajniejsze pamięci DDR4 - kompatybilność tylko z platformą AMD

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
5 komentarzy Dyskutuj z nami

Nowy zestaw pamięci Corsair Vengeance LPX zainteresuje najbardziej wymagających i najbardziej majętnych klientów.

Szukacie wydajnych pamięci DDR4 RAM? W sprzedaży dostępne są zestawy o taktowaniu 3866 MHz, 4266 MHz, a nawet 4600 MHz. Firma Corsair postanowiła jednak pójść o krok dalej i wprowadziła do oferty kości pracujące z częstotliwością 5000 MHz.

Najwydajniejsze pamięci DDR4 RAM

Mowa o dwukanałowym zestawie Corsair Vengeance LPX o pojemności 16 GB (2x 8 GB). Obydwa moduły pracują z efektywnym taktowaniem 5000 MHz, przy opóźnieniach 18-26-26-46 i napięciu podniesionym do 1,5 V.

Oficjalnie potencjał pamięci można wykorzystać tylko na platformie AMD X570 – producent potwierdził kompatybilność z płytami głównymi MSI MEG X570 Godlike, MSI MEG X570 Ace i niedawno wydanym modelem MSI MEG X570 Unify. Odpowiednie ustawienia zapisano w profilu XMP 2.0.

Corsair Vengeance LPX DDR4

Najwydajniejsze pamięci wykorzystują specjalnie zaprojektowaną płytkę drukowaną oraz wyselekcjonowane kości pamięci. Do chłodzenia modułów wykorzystano niewysoki radiator z anodyzowanego aluminium.

Jeżeli jesteście zainteresowani zakupem zestawu, musicie przygotować się na ogromny wydatek – pamięci zostały wycenione na 1079 dolarów (a i tak ostatnio przeceniono je prawie o 150 dolców). Cóż, topowy sprzęt nigdy nie był ani tani ani opłacalny.

Źródło: Corsair

Warto również zobaczyć:

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Poproszę takie do lapka ;).
  6
 • avatar
  ADR15
  Bez sensu... są na to testy.
 • avatar
  voxcordi
  I tak w trybie synchronicznym nie wejdą wyżej 3733... IMO bezsens wydajnościowy, jak i ekonomiczny. :-/
  Doczekamy jeszcze obudów i zasilaczy dedykowanych tylko AMD? ;-)
  -2
 • avatar
  Konto usunięte
  w tych ramach widzę jedną ważną zaletę. wreszcie coś szybkiego (niestety w trybie async, ale coś za coś), co nie wypala gał RGB ledami. za to brawo. co do reszty, zgadzam się z resztą która się wypowiedziała :)

  co do mnie, nie kupiłbym. jednak gdyby AMD opracowało wreszcie CPU z HBM2 na pokładzie jako cache L3, to byłaby rakieta :)