Pamięć RAM

Crucial Ballistix Sport LT i Tactical: nowe pamięci DDR4

przeczytasz w 1 min.

Crucial poszerzył ofertę pamięci DDR4 dla entuzjastów.

Crucial Ballistix Sport LT i Tactical pamięci DDR4 RAM

Crucial poszerzył ofertę pamięci DDR4 o dwie nowe serie dla graczy i entuzjastów - Ballistix Sport LT i Ballistix Tactical.

Obydwie serie występują w zestawach pojedynczych o pojemności 4 i 8 GB, 2-kanałowych o pojemności 8 i 16 GB oraz 4-kanałowych o pojemności 16 i 32 GB. Dzięki zapisanym profilom XMP 2.0, sprawdzą się również w platformie Intel Haswell-E.

Modele Ballistix Sport LT pracują z taktowaniem 2400 MHz i opóźnieniami CL16-16-16, a ich napięcie zasilające to standardowe 1,2 V. Do chłodzenia kości wykorzystano niski, aczkolwiek efektowny radiator.

Crucial Ballistix Sport LT pamięć DDR4 RAM

Ballistix Tactical wykorzystują wyższy radiator o niesymetrycznym kształcie. Pamięci te są również nieco wydajniejsze - ich taktowanie to 2666 MHz, opóźnienia CL16-17-16, natomiast napięcie nadal wynosi 1,2 V.

Crucial Ballistix Tactical pamięć DDR4 RAM

Pamięci Ballistix Sport LT i Ballistix Tactical pojawią się na sklepowych półkach jeszcze w tym kwartale. Producent udziela na nie wieczystej gwarancji.

Źródło: Crucial

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  7
  Wciąż relacja zegara do CL jest bardzo słaba.
  No ale DDR4 ma jeszcze czas się rozkręcić i z pewnością tak będzie.
  • avatar
   kruk200
   4
   To ja powiem dzięki. Już wole tańsze DDR3 niż po 1000zł dawać za DDR4.

   Ta 2sek czy dwie w loading-u nie są tyle warte...
   • avatar
    Lord_Nikkon
    1
    W mojej opinii DDR4 nadal są skandalicznie drogie. Oczywiście może mają więcej MHz ale CL są trudne do zaakceptowania, zwłaszcza w kontekście ceny. Procki pod X99 są nawet zjadliwe a ceny płyt nawet jak na nowości są równiez akceptowalne ale wydanie 1000zł + na same pamięci mija się trochę z celem bo wydajność x99 (ta sama ilość rdzeni itd) wcale nie wzrosła tak diametralnie. Sam chciałem mieć X99 (przesiadka z X79) ale to po prostu nie ma sensu. X99 to high end ale ceny tak naprawdę są kreowane przez segment niższy. W wypadku skylake obawiam się tego że kiedy ludzie będą mieli do wyboru DDR3 i DDR4 wybiorą te pierwsze ale z drugiej strony okaże się jaka jest prawdziwa różnica miedzy DDR3 z niższymi taktowaniami i CL a DDR4 i tak mi się wydaje że różnice nie będą porażające.
    • avatar
     KaYteck
     0
     Wszyscy narzekają, że drogie. Przypomina mi się sytuacja kiedy wchodziły DDR3, sytuacja podobna. Spróbuj teraz kupić DDR2. Miną ze 2 lata, zanim ceny "czwórek" będą przystępne.