Gry

Czy to będzie kryzysowy tydzień?

przeczytasz w 2 min.

A Crysis na tym pójdzie? Pora na odświeżenie pytania, które chyba na stałe weszło już do świata gier. Inna sprawa, jak duże będzie grono graczy lgnących do Crysis Remastered Trilogy.

W tym tygodniu premiera Crysis Remastered Trilogy

Swojego czasu gry z serii Crysis (zwłaszcza pierwsza i druga) wywoływały zachwyt. Z odświeżanymi propozycjami bywa jednak różnie, więc trudno teraz przewidzieć, jakie będą wyglądać losy Crysis Remastered Trilogy. Pewne jest jednak, że pierwsze weryfikacje nastąpią w nadchodzącym tygodniu. Zgodnie z podawanymi już wcześniej informacjami, omawiany pakiet zostanie udostępniony 15 października. Kupujący mogą spodziewać się polskiej wersji językowej.

Z tej okazji pojawiły się zwiastuny premierowe - całego pakietu, a także gier Crysis 2 Remastered i Crysis 3 Remastered. Wszystkie możecie zobaczyć poniżej. A gdyby ktoś zastanawiał się, dlaczego pominięto Crysis Remastered, to przypominamy, że ten zadebiutował już w zeszłym roku.

Znów ciężkie wyzwanie dla PC i konsol?

Warto mieć na względzie, że Crytek i Saber Interactive zaserwują tutaj tylko (a może aż?) odświeżone kampanie dla jednego gracza z wyżej wymienionych gier. Crysis Remastered Trilogy pojawi się na PC oraz konsolach PlayStation i Xbox obecnej i poprzedniej generacji, a także Nintendo Switch. Chociaż w przypadku ostatniej z wymienionych można będzie kupić gry jedynie oddzielnie.

Pamiętający premierę Crysis Remastered zapewne kojarzą, że wiele mówiło się nie tylko o zmianach w oprawie wizualnej, ale też o optymalizacji, która nie wypadła najlepiej. Gra potrafiła stwarzać problemy na zastawach nawet z GeForce RTX 3080, zapewne i teraz będzie to gorący wątek. Oby już tylko w przenośni.

Kilka dni temu twórcy potwierdzili, że sięgający po wersję PC będą mogli liczyć na obsługę technologii ray tracing i DLSS. Pokazano też pierwszą grafikę promującą to pierwsze rozwiązanie. Czy zachęcającą? Raczej tak, ale taka przecież jej rola. Za kilka dni przekonamy się, jak duże zmiany względem oryginałów poczyniono i czy tym razem nieco bardziej przyłożono się do optymalizacji.

Źródło: Crysis

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  MokryN
  4
  Niech zrobią Crisis 4 Remastered i będzie super. Tylko niech nie sknocą tego co było dobre poprzednio.
  • avatar
   Fiona
   3
   Po tym co pokazali, nie wróżę hitu
   • avatar
    szymcio30
    3
    Wciskanie starocia w przypudrownej obudowie. Gdyby to były dodatkowe misje fabularne to jeszcze byłoby warto w ta trylogie zgrać. Jednak to co zobaczyłem w Crysis Remastered mnie totalnie rozczarowało. Błędy, uproszczona fizyka względem oryginału i oprawa, która w żaden sposób nie jest nextgenowa. Do tego optymalizacja CPU to totalna kpina. RTX 3080 był momentami wykorzystywany w 50%. Ray tracing tylko szczątkowy, a DLSS nie uratował sytuacji bo nie mógł skoro gra nie potrafi wykorzystać wielowątkowości współczesnych procesorów
    • avatar
     q3aki
     1
     Meh, aż dziw bierze, że w kółko widzę remastery itp twory, a nowych gier praktycznie zero. (Mówiąc o GATUNKU FPS).
     • avatar
      elim1
      1
      A Crysis: Warhead? Może zapomnieli że istniał? Poza tym pomiędzy częścią pierwszą a drugą jest praktycznie fabularna dziura.
      • avatar
       szymcio30
       0
       Patrząc na zwiastuny premierowe...które na szczęście nie są podrasowane to jest brzydko w niczym ta trylogia nie przypomina oprawy na miarę 21 wieku.
       • avatar
        alegraba
        0
        Czekam aż wpadnie do GamePassa na konsole. Na Pc już jest.. ahh.. wspomnienia