• benchmark.pl
 • Gry
 • Czarni mają trudniej w South Park: TFBW (a gra ma nowe zwiastuny)
Gry

Czarni mają trudniej w South Park: TFBW (a gra ma nowe zwiastuny)

przeczytasz w 1 min.

Jeśli wykreowany przez gracza bohater w The Fractured But Whole będzie miał czarną skórę, to nie będzie miał łatwego życia w miasteczku South Park.

Twórcy South Park: The Fractured But Whole zdecydowali się na zastosowanie bardzo nietypowego, a zarazem – nie da się ukryć – kontrowersyjnego rozwiązania. Otóż poziom trudności będzie wyrażany… kolorem skóry.

Jeśli gracz nie chce, by „...But Whole” sprawiał mu większe problemy, może wybrać „niski poziom trudności”, który automatycznie sprawi, że jego bohater będzie miał białą skórę. Im wyższy poziom wybierze, tym ciemniejsza będzie skóra jego bohatera.

South Park poziom

Krótko mówiąc: jeśli wykreowany przez graca bohater w grze będzie czarny, to napotykane przez niego postacie będą mniej przyjazne, a pieniądze – znacznie trudniejsze do zarobienia. Eric Cartman we własnej osobie uspokaja jednak, że nie będzie to miało wpływu na walkę, „a jedynie na każdy inny aspekt całego twojego życia”.

Kolor skóry będzie zatem dobierany automatycznie. Gracz będzie mógł za to wybrać jedną z trzech płci: mężczyzna, kobieta lub „inna płeć”, po czym określić, czy postać jest cispłciowa czy transpłciowa. Kreatorowi przyjrzała się ekipa Eurogamer:

Przy okazji Ubisoft opublikował dwa nowe zwiastuny, które przypominają o rynkowym debiucie (który odbędzie się 17 października) i przedstawiają dwie strony konfliktu, po których będziemy mogli się opowiedzieć: pierwsza to Szop i Przyjaciele, druga – Kumple Wolności:

Gra South Park: The Fractured But Whole zmierza na PC, Xbox OnePlayStation 4.

Źródło: Ubisoft, Kotaku, Eurogamer

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kiciak1488
  11
  W dzisiejszych czasach powinno być na odwrót, bo to oni mają wszystko za darmo.
  • avatar
   AntonioFacaldo
   6
   Teraz to biali mają trudniej i są w mniejszości, powiedz coś złego na czarnego to tracisz prace, zasiłek, nikt nie chce z tobą gadać, a powiedz coś na białego chrześcijanina nawet nikt się tym nie zainteresuje.
   • avatar
    KENJI512
    1
    Z początku myślałem, że to taki rasistowski pocisk w stronę czarnych. Ale jak potem przeczytałem, że można być transgender w grze to już wiem, że ten poziom trudności miał na celu dalsze promowania "czarny = ofiara".

    Osobiście rasistowski i kontrowersyjny pocisk bardziej zachęciłby mnie do gry, taka karykatura dzisiejszego świata, a nie żadne robienie "tolerancji" :)
    • avatar
     Marucins
     0
     Pomysłowi.
     Plus im za to :]
     • avatar
      Mandalorian
      0
      A ja czekam na czyjś ból d#py o którym będzie głośno w necie.