Routery

D-Link DIR-857: dwupasmowy router z USB 3.0 i czytnikiem kart SD - cena

przeczytasz w 2 min.

Transfer do 900 Mb/s

Firma D-Link wprowadziła na rynek nowy router multimedialny. DIR-857 charakteryzuje się pracą na dwóch pasmach, dużą szybkością transferu oraz zastosowaniem nowych technologii.

D-Link DIR-857 to router umożliwiający jednoczesne przesyłanie danych przy dwóch częstotliwościach sieci bezprzewodowej - 2,4 GHz oraz 5 GHz. Maksymalna prędkość transferu na obu pasmach wynosi 450 Mb/s, co daje łączną szybkość w standardzie Wireless N na poziomie 900 Mb/s.

Taka dwupasmowa technologia tworzy więc w rzeczywistości dwie sieci bezprzewodowe. Wykorzystująca częstotliwość 2,4 GHz przeznaczona jest do codziennych zadań, jak sprawdzanie poczty czy po prostu przeglądanie stron internetowych. Druga z kolei przeznaczona jest do pobierania i strumieniowania bardziej złożonych treści multimedialnych.

D-Link DIR-857 router przód

Jest to router przeznaczony zwłaszcza do pracy z multimediami i wyposażony został on w gniazda kart SD oraz port USB 3.0, do których można podłączyć pendrive, karty pamięci, a także przenośne dyski twarde i przesyłać pliki bezpośrednio poprzez urządzenie. Aby poprawić współpracę z urządzeniami mobilnymi, router wyposażony został w technologię SharePort.

D-Link DIR-857 router góra

„Treści multimedialne, z których korzystamy na co dzień, wymagają od sieci coraz większej przepustowości a także elastyczności w zakresie współużytkowania tych treści oraz korzystania z nich. Wprowadzony na rynek multimedialny router HD został zoptymalizowany pod kątem wideo i skonstruowany tak, aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników“ – mówi Maciej Mikułowski, Business Development Manager w D-Link Polska. – „Seria produktów amplifi została zaprojektowana tak, aby nadążyć za zmieniającym się cyfrowym światem. Nowy multimedialny router HD gwarantuje najlepszą wydajność możliwą do uzyskania przez współczesne sieci bezprzewodowe“.

D-Link DIR-857 router tył

Router D-Link DIR-857 jest już dostępny na polskim rynku, a jego cena waha się w okolicach 700 złotych.
 

Więcej o routerach:

Źródło: D-Link

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Wszystko fajnie w teorii, ciekaw jestem jak w praktyce. Z moje go bogatego doświadczenia z routerami w tym dlink-a. Rzadko udaje się przekroczyć 8MB/s po Wifi, a port USB (Dlink share port) to działa niestety nawet poniżej tych 8MB/s. Z zasilaniem portu też bywało różnie, niektóre modele dlink-a z USB mają problem z podaniem większego prądu. Pendrive-y działają, ale dyski 2,5 w kieszeniach to już nie, albo niewszystkie.
  Może, jakiś test w przyszłości tego modelu?
  • avatar
   DarioX7
   0
   no właśnie też będę czekał na test tego USB 3.0 cena jak zwykle powala
   • avatar
    Vatharian
    -1
    Bardzo mnie interesuje, jak wygląda praca tego D-Linka przy dużych obciążeniach, zwłaszcza routing, gdy na wejściu jest ponad 200 mbps. Stare d-linki nie dawały sobie rady przy sieciach powyżej 8 mbps, a tutaj jeszcze jest wifi. Ciekaw też jestem jakie to ma CPU...
    • avatar
     DarioX7
     0
     obstawiam gdzies kolo 600 - 1200 MHz
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Tutaj jest jakiś test tego routera:
      http://uk.hardware.info/productinfo/147916/d-link-dir-857#tab:testresults