Gry komputerowe

Deep Diving Simulator bawi i uczy - dziś premiera

przeczytasz w 1 min.

Dzisiaj na rynku debiutuje (stworzona przez katowickie studio Jujubee) gra Deep Diving Simulator, która bawi i uczy o podwodnym świecie.

Rów Mariański to najgłębszy rów oceaniczny na świecie. Skrywa wiele tajemnic, ale nawet tam, na głębokości około 10 000 m p.p.m naukowcy znaleźli torebkę z tworzywa sztucznego i papierki po słodyczach. Im bliżej cywilizacji, tym sytuacja wygląda gorzej, na co zwracają uwagę autorzy gry Deep Diving Simulator, która dzisiaj debiutuje na rynku.

Katowickie studio Jujubee specjalizuje się w grach, które nie tylko bawią, ale też edukują. Twórcy zwracają uwagę na współczesne problemy świata i nie inaczej jest w przypadku Deep Diving Simulator. Ten – jak sama nazwa wskazuje – symulator nurkowania pozwala się odprężyć i oddać rozrywce, ale też dostrzec negatywny wpływ człowieka na środowisko.

Deep Diving Simulator screen

W Deep Diving Simulator gracze oczyszczają morza z pozostawionych sieci rybackich czy innych śmieci. – „Studio chce przypomnieć wszystkim, że życie morskie jest w poważnym niebezpieczeństwie, a pozostawienie sprawy bez jakiegokolwiek nadzoru będzie miało katastrofalne skutki” – czytamy w zapowiedzi.

Równocześnie gra daje szansę, by nauczyć się czegoś o tajemniczym podwodnym świecie i jego mieszkańcach, a także o wszystkim tym, czego wymaga się od profesjonalnych nurków. Sama zabawa polega zaś przede wszystkim na odkrywaniu starożytnych artefaktów i zdobywaniu coraz lepszego ekwipunku, a wszystkiemu temu gracze oddają się przy muzyce skomponowanej przez Adama Skorupę. 

Deep Diving Simulator – gameplay trailer:

Gra dostępna jest wyłącznie na PC.

Źródło: Jujubee

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  silvver
  5
  Czyli taka Subnautica ale bez craftingu i z magicznym pistoletem co koloruje rybki ;)
  • avatar
   wojtek_pl
   3
   Jak symulator to czy będzie wielogodzinna dekompresja? Zatrucie tlenem lub azotem na większych głębokościach?
   • avatar
    Kenjiro
    1
    Muzyka Scorpika, super, nie mogę się doczekać :-)