Karty graficzne

DisplayPort już w styczniu?

przeczytasz w 0 min.

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się o planach Intela dotyczących nowego interfejsu nazwanego DisplayPort. Wiadomo, że producent planuje wykorzystać go w przyszłych platformach typu desktop oraz mobilnych rozwiązaniach. Nowe złącze pozwoli na przesyłanie obrazu w dużych rozdzielczościach – 2560 x 1600 pikseli i więcej. Póki co Intel zapowiedział, ze prezentacja nowej technologii odbędzie się przy okazji nadchodzących wielkimi krokami targów Consumer Electronics Association w Las Vegas, które odbędą się na początku stycznia przyszłego roku.

Niedługo trzeba było czekać na reakcję konkurencji. AMD ogłosiło, że najnowszy chip graficzny RV670 już teraz wspiera DisplayPort, a sam producent jest w stanie zaprezentować jego możliwości również w przyszłym miesiącu.

Zapowiedzi kolejnego cyfrowego złącza wysokich rozdzielczości to z pewnością dobra wiadomość. Póki co Intel i AMD prześcigają się w kolejnej konkurencji a użytkownicy mogą obserwować pojedynek o coś, co póki co nie bardzo funkcjonuje w praktyce. Jeśli wierzyć, że producenci przedstawią gotowe rozwiązania już w styczniu, to z pewnością nie będzie to oznaczało, że już w lutym będzie można skorzystać z uroków nowej technologii. Póki co na rynku brakuje i będzie brakować przez jakiś czas tego drugiego elementu, czyli odpowiednich monitorów. Na razie mieliśmy okazję dowiedzieć się, że Dell i Samsung już mają odpowiednie urządzenia ale jest to rozwiązanie z gatunku "pokazowo-inżynieryjnych". Zatem kiedy możemy spodziewać się zalewu monitorów z DisplayPort? Wygląda na to, że dopiero w połowie przyszłego roku.

Wspomniany już Dell zapowiedział, że przechodzenie na DisplayPort jest jednym z ważniejszych wydarzeń przyszłego roku. Producent planuje implementacje rozwiązania zarówno w nowych monitorach jak i laptopach.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!