Karty graficzne

DisplayPort już w styczniu?

przeczytasz w 0 min.

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się o planach Intela dotyczących nowego interfejsu nazwanego DisplayPort. Wiadomo, że producent planuje wykorzystać go w przyszłych platformach typu desktop oraz mobilnych rozwiązaniach. Nowe złącze pozwoli na przesyłanie obrazu w dużych rozdzielczościach – 2560 x 1600 pikseli i więcej. Póki co Intel zapowiedział, ze prezentacja nowej technologii odbędzie się przy okazji nadchodzących wielkimi krokami targów Consumer Electronics Association w Las Vegas, które odbędą się na początku stycznia przyszłego roku.

Niedługo trzeba było czekać na reakcję konkurencji. AMD ogłosiło, że najnowszy chip graficzny RV670 już teraz wspiera DisplayPort, a sam producent jest w stanie zaprezentować jego możliwości również w przyszłym miesiącu.


Zapowiedzi kolejnego cyfrowego złącza wysokich rozdzielczości to z pewnością dobra wiadomość. Póki co Intel i AMD prześcigają się w kolejnej konkurencji a użytkownicy mogą obserwować pojedynek o coś, co póki co nie bardzo funkcjonuje w praktyce. Jeśli wierzyć, że producenci przedstawią gotowe rozwiązania już w styczniu, to z pewnością nie będzie to oznaczało, że już w lutym będzie można skorzystać z uroków nowej technologii. Póki co na rynku brakuje i będzie brakować przez jakiś czas tego drugiego elementu, czyli odpowiednich monitorów. Na razie mieliśmy okazję dowiedzieć się, że Dell i Samsung już mają odpowiednie urządzenia ale jest to rozwiązanie z gatunku "pokazowo-inżynieryjnych". Zatem kiedy możemy spodziewać się zalewu monitorów z DisplayPort? Wygląda na to, że dopiero w połowie przyszłego roku.

Wspomniany już Dell zapowiedział, że przechodzenie na DisplayPort jest jednym z ważniejszych wydarzeń przyszłego roku. Producent planuje implementacje rozwiązania zarówno w nowych monitorach jak i laptopach.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login