Drony

DJI Matrice 100 to programowalny i modyfikowalny dron unikający przeszkód

przeczytasz w 1 min.

Matrice 100 ma dwa zadania: zapewnić maksymalnie możliwą zwinność i dostarczyć programistom platformę do testowania autorskich rozwiązań.

DJI Matrice 100

DJI to jeden z najpopularniejszych producentów dronów – ma na swoim koncie takie modele jak Phantom czy Inspire One. Jego nowa konstrukcja nosi nazwę Matrice 100 i ma dwa zadania: zapewnić maksymalnie możliwe bezpieczeństwo i zwinność oraz dostarczyć programistom platformę do testowania autorskich rozwiązań.

DJI Matrice 100 to quadrocopter, na którego pokładzie znajdziemy system naprowadzania wyposażony w czujniki ultradźwiękowe i wielokierunkowe kamery. Całość łączy więc coś na wzór echolokacji z systemem mapowania i analizy obrazu w czasie rzeczywistym. Owocem działania tego narzędzia jest skuteczne omijanie przez drona przeszód podczas poruszania się w powietrzu, bez ingerencji użytkownika.

Producent nie ukrywa, że stworzył Matrice 100 przede wszystkim z myślą o programistach. Dron może być łatwo zaprogramowany dzięki zestawowi narzędzi deweloperskich (SDK). Programiści mogą więc testować za jego pomocą swoje autorskie rozwiązania, jak również dopasowywać bezzałogowca do konkretnych zastosowań.

Matrice 100 ma też przygotowane zatoki, co sprawia, że jest to dron modyfikowalny. Deweloperzy mogą integrować z nim własne moduły zewnętrzne. DJI zostawia więc programistom i inżynierom spore pole do popisu. W wersji podstawowej quadrocopter cechuje się zasięgiem  3,2 km i czasem lotu na poziomie 20 minut. Co zrobią z nim kreatywni deweloperzy?

Źródło: SlashGear, DJI

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  "Co zrobią z nim kreatywni deweloperzy?"
  Jak to co, będzie kolejny model do przemytu narkotyków. W Ameryce Północnej i Środkowej to już prawdziwa plaga.
  • avatar
   piccardo
   1
   Dron fajna rzecz, ale im więcej elektroniki tym krócej lata. 20min to niewiele czasu zważywszy że pewnie w praktyce może bywać i mniej a na pewno z czasem użytkowania. Czy ktoś w końcu weźmie się za te ogniwa....?
   • avatar
    XaRaDaS
    0
    Ciekawe jak z ceną, ale pewnie będzie oscylować w przedziale 4000-8000 $