Gry

Doceniajcie przecieki na temat gier. Activision ich nie chce i wkracza na drogę sądową

przeczytasz w 1 min.

Trudno mieć już jakiekolwiek wątpliwości co do tego, iż Call of Duty: Modern Warfare wzbogaci się o tryb battle royale. Ciekawsza zaczyna robić się cała otoczka, ponieważ Activision bardzo nie spodobało się to, iż popsuto oficjalną zapowiedź.

Activision żąda od Reddit ujawnienia źródła przecieku o Call of Duty: Warzone

Wiele osób jest zdania, że wszelkie (a przynajmniej spora część) przecieków dotyczących szeroko pojętej branży elektronicznej to nic innego jak planowe działania producentów i wydawców. Stojący w opozycji to takich stwierdzeń otrzymują teraz solidny argument do dyskusji. Activision jest tak dalece niepocieszone z ostatniego przecieku dotyczącego Call of Duty: Modern Warfare, iż zdecydowało się podjąć kroki prawne przeciwko najlepiej poinformowanym i mającym długi język.

Sprawa dotyczy Call of Duty: Warzone, czyli trybu battle royale dla  Call of Duty: Modern Warfare. Mówi się o nim już od dłuższego czasu, ostatnio zaczęły pojawiać się jednak bardzo konkretne informacje. I właśnie do osób je ujawniających zamierza dotrzeć wydawca gry. Na celowniku znalazło się forum Reddit, a właściwie użytkownik posługujący się nickiem Assyrian241O.

Wydawca podejmuje odpowiednie kroki prawne

I nie chodzi tu jedynie o wyrażenie niezadowolenia za pośrednictwem portali społecznościowych. Activision złożyło w kalifornijskim sądzie wniosek DMCA (Digital Millennium Copyright Act), za pośrednictwem którego żąda od Reddit ujawnienia źródła przecieku o Call of Duty: Warzone, czyli dokładnych danych osobowych użytkownika posługującego się wyżej wymienionym nickiem. Czas na wywiązanie się zarządzający forum Reddit mają do 29 lutego. Jednocześnie nie chcą komentować całej sprawy.

W oczekiwaniu na dalszy rozwój wydarzeń wypada spodziewać się oficjalnej zapowiedzi Call of Duty: Warzone. Premiera ma bowiem odbyć się już w marcu.

Źródło: pcgamer, @SidAlpha

Warto zobaczyć również:

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    xfire25
    0
    Jestem za. Niby call of duty to nic nie zwykłego, ale nie trudno sobie wyobrazić wyciek fabuły gier nastawionych na silną narracje. I weź wtedy promuj grę przed premierą kiedy niczym już graczy nie zaskoczysz i hype się skończy zanim się zacznie.