Gry komputerowe

Dota 2 zoptymalizowana pod procesory AMD Ryzen

z dnia
Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
56 komentarzy Dyskutuj z nami

Aktualizacja Dota 2 to efekt działań AMD, które zobowiązało się współpracować z deweloperami w celu lepszego wykorzystania procesorów Ryzen.

Na początku marca zadebiutowały procesory AMD Ryzen 7, a na 11 kwietnia planowana jest premiera słabszych modeli z serii Ryzen 5. Firma AMD, już przy okazji wprowadzania tych produktów na rynek, zapewniła, że współpracuje z wieloma deweloperami w celu zoptymalizowania programów i gier pod kątem możliwości procesorów Ryzen.

Programistom wysłano już ponad 300 zestawów deweloperskich Ryzen, a w 2017 roku powinno się udać wysłać ich w sumie ponad 1000. Ogłoszono też nawiązanie strategicznej współpracy ze studiem Bethesda Softworks, która nie poprzestanie na jednym tytule. Jednym z pierwszych rezultatów starań firmy AMD na gruncie optymalizowania gier dla Ryzen jest najnowsza aktualizacja do gry Dota 2, czyli najpopularniejszej gry na platformie Steam.

AMD Ryzen - DOTA 2

Aktualizacja ta jest tym ważniejsza, że Dota 2 to jedna z najczęściej nagrywanych i strumieniowanych na żywo gier na świecie, podczas gdy procesor Ryzen 7 w najtańszej i najbardziej energooszczędnej wersji 1700 pozwala grać i strumieniować na jednej maszynie i to w maksymalnych dostępnych ustawieniach Twitch bez utraty ani jednej klatki animacji.

Źródło: AMD, Steam

Komentarze

56
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  jacy4
  Co do ryzena, będą może jakieś testy robione po tym jak wyszła aktualizacja ponoć podnosząca wydajność tego procesora w windowsie 10? Przydałoby się zwłaszcza że pojedyncze testy sugerują że to faktycznie coś daje.
 • avatar
  Dudi4Fr
  Redakcjo, macie w planach ponowne testy ryzena za jakiś czas żeby zobaczyc co poprawiły update'y Windows'a i Bios'u?

  Z tego co widzę, z każdym update'em rayzen radzi sobie co raz lepiej, fajnie by było zobaczyc taki test: dzień premiery vs 3-6 miesięcy później!
 • avatar
  PITUCH1
  hahaha pokazali co chcieli pokazac :) przy intelu czemu nie ma okienka z lewej
  i wiele innych , i koles mówi takie same podzespoly tylko procek inny, no niech mi pokaże :) jak to składał :)
 • avatar
  Gatts-25
  INTEL wie doskonale jak wydajny jest RYZEN bo ma go u Siebie na testach.Także dlatego myślę ,że nowa architektura pojawi się prędzej niż przewidział dlatego musi się śpieszyć.RYZEN wystarczy ,że będzie wykorzystywany w 90% we wszystkich aplikacjach to INTELOWI nie pomoże nawet 30% wzrost IPC.A przed nami jeszcze kolejne apgrejdy biosów w płytach takie jak używanie pamięci 4Ghz.Już teraz redakcje robią testy gdzie RYZEN działa na pamięciach 4Ghz.Jak chcecie zobaczyć jakie są różnicę bo czasami ponad 50% w FPS minimalnym.
  INTELA uratuje już tylko nowa architektura i nic na to nie poradzi.
  NIECH ŻYJE NOWY KRÓL.:)
 • avatar
  Konto usunięte
  Gdyby jeszcze Blizzard zajął się Starcraft 2 i podreperował wielowątkowość. Ta gra korzysta z góra 3 wątków co jest w dzisiejszych czasach w tak mocno wymagającej pod względem procesora jest co najmniej dziwne. Choć znając życie pojadą jeszcze parę lat na SC2 i zrobią innego RTS-a.
 • avatar
  Adios6293
  https://www.youtube.com/watch?v=RZS2XHcQdqA
  -1
 • avatar
  Eternal1
  Grasz w multi z pasją?
  Należysz do zespołu?
  Grasz zawodowo?

  A może po prostu lubisz się dzielić swoimi wynikami na portalach video?

  Okazuje się że... TaaDaa!, przydaje się 6-8 rdzeni ;)
  -1
 • avatar
  mesjan
  .
  -3
 • avatar
  darioz
  Na AMD wszystko trzeba ''optymalizować'', czekać na patche, fixy a na Intelu i Nvidia wszystko wyśmienicie działa od samego początku!
  -15
 • avatar
  Konto usunięte
  Zaraz czerwone fanboje zrobią testy i wyjdzie całe 1,5 fps więcej. Następnie popękają szyby w oknach no będzie słychać krzyk dzieciaków do developerów "OPTYMALIZUJECIE RYZEN WIENCEJ RDZENIUF INTEL OSRANY SUPER IPC" ale po wieczorynce pójdą spać.
  -49