Drony

Drony marki Propel niczym pojazdy z Gwiezdnych Wojen - już niedługo w sklepach

przeczytasz w 2 min.

Myśliwce X-Wing, myśliwiec TIE Dartha Vadera, skutery powietrzne zamienione w latające drony - już w grudniu będzie można je kupić w sklepach

Pojazdy z Gwiezdnych Wojen od zawsze były inspiracją dla przemysłu zabawkarskiego i modelarskiego. Teraz nie mogło zabraknąć tej inspiracji w dynamicznie rozwijającej się branży dronów konsumenckich. Rooftop Brands wprowadza do sprzedaży, również na polskim rynku, Quady Bojowe marki Propel stylizowane na pojazdy z kosmicznej sagi.

Nie są tanie, taka przyjemność to wydatek 1199 złotych, ale który kolekcjoner i fan Gwiezdnych Wojen będzie się przejmował takimi drobiazgami J

Latające Quady Bojowe

Drony, a wśród nich myśliwiec X-Wing Starfighter T-65, TIE-Advanced X1 Dartha Vadera oraz Speeder Bike 74-Z z Powrotu Jedi, to pierwsze z pojazdów, które pojawią się w sklepach na początku grudnia. W ofercie Propel jest także Sokół Tysiąclecia, który miejmy nadzieję, również będzie do kupienia w Polsce.

W sam raz by stać się fajnym prezentem gwiazdkowym. Kolekcjonerskim prezentem, gdyż każdy dron będzie sprzedawany w pudełku z pieczęcią i nadrukowanym numerem w serii.

Latające Quady Bojowe z Gwiezdnych Wojen

Drony wyposażono w system odwróconego napędu (wirniki znajdują się pod pojazdami), co według producenta pozwoliło również na odwrócenie uwagi użytkowników i widzów od systemu napędowego. Drony mogą latać z maksymalną prędkością do 60 km/h przez 6-8 minut, a przyśpieszenie od zera do 50 km/h zajmuje im niespełna 3 sekundy. Po opanowaniu techniki lotu, w czym pomóc ma dedykowany profil Propel Star Wars Drones na Facebooku, wykonanie korkociągu czy spirali nie będzie problemem.

Producent przypomina, że latające Quady Bojowe Star Wars nie podlegają przepisom urzędów lotnictwa cywilnego. Nie wyposażono ich w kamery, dostosowano do zalecanej klasyfikacji wagowej. Korzystając z urządzeń należy mieć je zawsze w zasięgu wzroku.

Drony Propel pomyślano nie tylko jako urządzenia do samotnej zabawy. Wręcz przeciwnie, pozwolą spędzić aktywnie czas w towarzystwie. W tym celu przygotowano specjalne materiały treningowe, które pozwolą toczyć pozorowane pojedynki w powietrzu, a same drony przystosowano do wieloosobowych walk.

Latające Quady Bojowe z Gwiezdnych Wojen pudelka

Od zabawek do profesjonalnego prawa jazdy

Przygoda z dronami zwykle zaczyna się od zabawy, czymś takim jak Quady Bojowe. Dla wielu osób to dopiero początek drogi, której zwieńczeniem jest uzyskanie dronowego zawodowego prawa jazdy. W Polsce w połowie listopada zarejestrowano 3523 operatorów BSP (Bezzałogowych Statków Powietrznych) ze świadectwem kwalifikacji UAVO (Unmanned Aerial Vehicle Operator).

Wartość rynku dronów na świecie wynosi około 130 miliardów dolarów, z czego na Polskę przypada około 40 milionów dolarów. Według szacunków w Europie do 2025 roku będzie w użyciu ponad 200 tysięcy profesjonalnych dronów. Obecnie drony specjalistyczne i profesjonalne stanowią mniej niż 10% sprzedaży (dane ABCData), ale rynek rośnie w szybkim tempie. W latach 2014-2015 wzrost wyniósł 224 procent. Dlatego też firma zdecydowała się na nawiązanie współpracy z Rooftop Brands by wprowadzić Latające Quady Bojowe z Gwiezdnych Wojen na nasz rynek.

Źródło: ABCData

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  Przeciez to sa zabawki dla dzieci 12-18 lat. No moze z powodu ceny nie dla dzieci w PL.
  • avatar
   PrezesMF
   2
   Jak tak patrzę na te quadrocoptery, to wieje od nich tandetą już nawet z samych zdjęć, a nie jest dla nas tajemnicą iż na podrasowanych zdjęciach rzeczy mają sposobność wyglądać jeszcze (dużo) lepiej niż w rzeczywistości.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    ZERO roboty dla operatorów, nie napalajcie się :) Rynek usług jest tak mały że szok. Byłem-umoczyłem przestrzegam
    • avatar
     PrezesMF
     0
     Double:(