Telefony

Dzieci pod elektronicznym nadzorem

przeczytasz w 1 min.

Podczas trwania narodowego tygodnia rodziny (National Family Week) w Wielkiej Brytanii przeprowadzono badania dotyczące wpływu nowoczesnej technologii na życie rodzinne. Na wypełnienie kwestionariusza zdecydowało się około 5 tysięcy rodziców.

Niemal 75% z nich uważa, że nowoczesne rozwiązania technologiczne oddziałują negatywnie na relacje panujące pomiędzy członkami rodziny. W świetle badań wykazujących , że przeciętna familia spędza razem mniej niż dwie i pół godziny tygodniowo, nie sposób nie zgodzić się z opinią większości ankietowanych.

20% respondentów wyraża jednak pogląd przeciwny - są oni przekonani, że śledzenie internetowej aktywności (np. na Facebooku) jest najlepszą metodą na pozyskanie informacji o tym, co dzieje się w życiu dziecka.
 

pisanie smsa
 

Badania wykazują, że rodzice wysyłają średnio trzy wiadomości tekstowe dziennie (około 312 e-maili600 SMSów rocznie), tylko po to by skontrolować miejsce przebywania oraz poczynania dziecka.

Każdego roku rodzice spędzają średnio 1500 minut na rozmowie z innymi członkami rodziny.

Jedna trzecia respondentów twierdzi, że zakazała używania telefonów i innych urządzeń przy stole podczas obiadu.

Wśród licznych zalet nowoczesnych technologii wymienia się możliwość komunikacji z tymi, których nie możemy spotykać każdego dnia. Co jednak z rozmową z tymi, którzy są najbliżej?
 

Więcej o inwigilacji:

Źródło: The Telegraph

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Stork
  0
  Hahahaha, Dziecko na muszli pisze sms'a - " mama nie ma papieru" xD
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Technologia jest jak najbardziej w porządku, jednak trzeba do tego podejść z "głową" i rozsądkiem. Ale to już kwestia indywidualna rodziców, przecież to oni wychowują. Jednak zgadzam się z faktem, że dzięki portalom społecznościowym można się dużo dowiedzieć, jednak czy nie lepiej, żeby dziecko samo mówiło w normalnej rozmowie o czymś, a nie dowiadywać się o tym z internetu?
   • avatar
    krzywyzielarz
    0
    Oo. (około 312 e-maili i 600 SMSów rocznie) xD ja dostałem 3 w tym roku coś w stylu
    O której będzie kurier.
    w jakiej sali i o której miało być zebranie.
    Odbierz brata ze szkoły.
    Nie ma co, jak by dobrze wychowali swoje dzieci nie musieli by się martwić.