Ciekawostki

Einstein - robot zawsze uśmiechnięty

przeczytasz w 1 min.

Oczywiście, znany naukowiec Albert Einstein nie żyje od ponad 50 lat, ale w tym tygodniu doczekał się swoistej reinkarnacji. Na konferencji TED2009 (Technology, Entertainment, Design), która odbyła się w Long Beach (Kalifornia) 5 lutego, prezentowano robota o nazwie Einstein. Maszyna składała się z głowy i ramion, miała ruchome oczy, sporo siwych włosów i charakterystyczne dla tej wybitnej postaci wąsy.


Einstein - robot "uczuciowy" (Fot. Reuters.com)

Robot podążał wzrokiem za ludźmi przebywającymi na konferencji i czasami uśmiechał się do nich. Co ciekawe, nawet z bliska elektroniczna podobizna Einsteina wyglądała zaskakująco prawdziwie. David Hanson, który brał udział w pracach nad robotem, powiedział publiczności, że "jest to robot, który potrafi zrozumieć i naśladować ludzkie uczucia".

Twórcy robota są przekonani, że doczekamy się w końcu dni, kiedy komputery będą w stanie porozumiewać się z ludźmi - słuchać i reagować w sposób niesamowicie wyrafinowany i dokładny.

Źródło:Reuters.com

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Szymon331
  0
  Mnie szczerze upodabnianie robotów do ludzi trochę przeraża. Już wolę nagie maszyny niż powleczone cyber-skórą podobizny.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   ale na tym zdjeciu jakos tak nazbyt wesolo nie wyglada:)