Myszki

Energooszczędna myszka na WiFi

przeczytasz w 1 min.

Nowa mobilna mysz HP ma spore szanse na sukces. Łączy się z komputerem za pomocą Wi-Fi, posiada wydajną baterię, a jej rozdzielczość wynosi 1600dpi – czego można chcieć więcej?

Myszka firmy HP rzuca zupełnie nowe światło na mobilne urządzenia sterujące. Większość myszek dedykowanych komputerom przenośnym, łączy się z nimi za pomocą bluetooth lub USB. Te rozwiązania jednak w większości przypadków nie są zadowalające - adapter USB zajmuje gniazdko, które można by wykorzystać w zupełnie inny sposób. Dlatego też pomysł HP, by wykorzystać do połączenia między myszką a komputerem sieci WiFi wydaje się trafiony.

HP WiFi Mobile Mouse

Ponadto, dzięki wykorzystaniu tej właśnie technologii, maksymalna odległość, w jakiej mysz będzie mogła pracować wynieść może nawet ponad 10 metrów. Dodatkowym aspektem przemawiającym za WiFi jest brak konieczności zabierania ze sobą jakichkolwiek przewodów czy odbiorników.

Mysz HP nazwana po prostu WiFi Mobile Mouse, ma także naprawdę niezłe parametry techniczne: rozdzielczość od 1200 do 1600 dpi, pięć konfigurowalnych przycisków, a także czterostronny scroll. Bateria z kolei zagwarantować ma aż do 9 miesięcy pracy. To wszystko spowodowało, że za urządzenie będziemy musieli zapłacić nieco więcej niż za standardową myszkę mobilną, jednak HP mimo wszystko nie przesadziło – cena wyniesie 49,99 dolarów. Premiera natomiast już w czerwcu.

Więcej o myszkach:

 

Źródło: Mashable 

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kierownik
  0
  Pomysł niezły, trzeba jednak wziąć pod uwagę, że zmusza użytkownika do pozostawienia włączonego WiFi, nawet jeśli nie korzysta z Internetu, co znacząco skróci czas pracy na baterii.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   a WPA2 obsługuje? :E
   • avatar
    gwizdzius
    0
    A jak podepnie myszkę pod USB to nie skraca czasu pracy na baterii? Albo jak będzie korzystał z myszy na Bluetooth to też nie skróci czasu pracy na baterii? Ja bardziej mam nadzieję że ta mysz będzie działać z każdym WiFi, dzięki czemu nawet obługując stacjonarne komputery będzie można się cieszyć przez 9 miesięcy myszką nie ładując jej. Przyda się zwłaszcza w salach konferencyjnych.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Nowa mobilna mysz HP ma spore szanse na sukces. Łączy się z komputerem za pomocą Wi-Fi, posiada wydajną baterię, a jej rozdzielczość wynosi 1600dpi – czego można chcieć więcej?

     Porównajcie z moją M8600 AIVIA.
     • avatar
      Thorin49
      0
      Razer Orochi - bluetooth bez adaptera. Sprawdza się doskonale ;D
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Każdy nowy lapek ma Bluetooth więc co to za info że nie trzeba podpinać adapterów?