• benchmark.pl
 • Gry
 • Nordyckie mity i old school - oto RPG akcji Eternity: The Last Unicorn
Gry

Nordyckie mity i old school - oto RPG akcji Eternity: The Last Unicorn

przeczytasz w 1 min.

Zainspirowane i nawiązujące do mitologii nordyckiej Eternity: The Last Unicorn to RPG akcji od i dla miłośników „starej szkoły”. Gra jest już dostępna na PC i PS4.

Całymi garściami czerpie z klasycznych erpegów (i miejscami – nie ukrywajmy – sama wygląda, jakby miała już swoje lata). Oficjalnie od wtorku dostępna na rynku gra Eternity: The Last Unicorn zdecydowanie jest jednak warta uwagi. Co konkretnie przygotowali Brazylijczycy z Void Studios?

Reprezentująca gatunek RPG akcji gra Eternity: The Last Unicorn przedstawia opowieść zainspirowaną nordycką mitologią. Sterując jedną z dwóch grywalnych postaci, będziemy poznawali kolejne jej rozdziały, eksplorując zakątki fantastycznej krainy, rozwiązując zagadki, tworząc broń i elementy wyposażenia, zdobywając nowe umiejętności oraz tocząc zacięte pojedynki z mniejszymi i większymi oponentami. 

Eternity: The Last Unicorn screen

Wspomnianymi protagonistami są elfka imieniem Autehen oraz wiking Bior – z własnymi historiami i zdolnościami. Dodajmy też jeszcze, że na poznanie i przeżycie opowieści o poszukiwaniach ostatniego jednorożca przeznaczyć trzeba nie mniej niż 12 godzin.

Od 5 marca gra Eternity: The Last Unicorn jest dostępna w wersjach przeznaczonych na pecety oraz konsole PlayStation 4. W planach jest również edycja kompatybilna z Xbox One. A to już świeżutki materiał wideo poświęcony tej produkcji… 

Eternity: The Last Unicorn – trailer premierowy gry:

Być może gra nie zachwyca wizualnie, ale nie taki był cel twórców. W całości skoncentrowali się oni na ciekawej opowieści i przyjemnej mechanice. O tym, czy to się udało, można przekonać się już za około 20 euro (a obecnie, w ramach premierowej promocji, nawet mniej). Dodatkowym plusem jest to, że nie trzeba mieć mocnego peceta – by zagrać, wystarczy procesor Intel Core 2 Quad taktowany zegarem 2,7 GHz, 4 GB RAM-u i grafika na poziomie GeForce GTX 660.

Źródło: Cenega, 1C Entertainment

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kombajn
  0
  "Całymi garściami czerpie z klasycznych erpegów " Mam już kilka lat na karku widziałem sporo gier RPG na PC, na pewno większość tych znanych klasycznych i ni diabła nie widzę tego czerpania pełnymi garściami. Ani nie widzę tu D&D więc na start odpada większość klasycznych rpegów pokroju Baldurs gate Neverwinter itp. Ani to do Diablo nie podobne ani do The Eldar Scroll. Można wiedzieć co autor miał na myśli?
  • avatar
   Kenjiro
   0
   Animacje i modele jakby żywcem wyciągnięte z Severance: Blade of Darkness. Co mi się zresztą całkiem podoba, mimo dość surowej grafiki ;-).
   • avatar
    xxx.514
    0
    Jedyne co to przypomina to Dragon Age. A gdzie czerpanie z takich hitów jak Gothic, Wiedźmin, Mass Effect, dowolny TES? Ten trailer nie pokazuje praktycznie niczego konkretnego. Może i grafika nie jest najważniejsza, ale jak na 2019 to mogli się postarać przynajmniej o taką z Gothica 3. No cóż, pewnie ktoś to kupi, ale szału nie będzie i szybko echo umilknie.