Tablety

EXOdesk: ogromny tablet jak pulpit dowodzenia

przeczytasz w 2 min.

EXOdesk - pulpit przyszłości?

Niecały rok temu informowaliśmy Was o przełomowym projekcie Surface 2.0 tworzonym przez Microsoft. Informacja ta spotkała się ze sporym zainteresowaniem zarówno z Waszej strony, jak i zachodnich mediów. Dziś prezentujemy nieco podobny prototyp, mimo że nie aż tak zaawansowany technologicznie.

Do sieci trafił jakiś czas temu film i zdjęcia prezentujące w akcji olbrzymi ekran dotykowy EXOdesk.

EXOdesk - przód

Czym jest to urządzenie? Prototyp wykonany przez firmę ExoPC to ekran dotykowy o przekątnej 32 cali i rozdzielczości 1920 x 1080. Ekran stanowić ma ogromny pulpit na którym wyświetlają się różnego rodzaju informacje i aplikacje. Sam prototyp to jedynie ekran podłączany do komputera, który widzi EXOdesk (w obecnej formie) jako dodatkowy monitor.

EXOdesk - stojak

W planach jest jednak stworzenie dwóch linii urządzeń. Pierwsza to właśnie ekrany podpinane do komputerów, a druga to urządzenia wyposażone w ekran jak i jednostkę centralną z procesorem Core i7 i grafiką Intel HD. Urządzenia miałyby być kompatybilne z systemami Windows 7 i 8.

O sprawie piszemy ponieważ w projekt postanowiła zainwestować firma ViewSonic, która zamierza przedstawić urządzenia podczas targów CES. Przypominamy, że te odbywają się już za miesiąc.

EXOdesk - pokój

Jednym z czynników składających się na ewentualny sukces urządzenia są aplikacje i wsparcie developerów. Przedstawiciele ExoPC zapowiadają, że uruchomiony zostanie EXOstore, który pozwoli programistom publikować aplikacje wykonane w HTML5. Wśród nich znajdą się: kalendarze, wirtualne instrumenty muzyczne, proste gry, wirtualne klawiatury, odtwarzacze multimedialne, kalkulatory i różne przeliczniki miar itd. Dodatkowy ekran stanie się więc całkiem pomocnym gadżetem o sporych rozmiarach.

Oficjalna cena niestety nie jest jeszcze znana podobnie jak i data premiery. Filmik, który znajdziecie poniżej przedstawia jednak kwotę 1299 dolarów i 2012 rok

Bylibyście w stanie zapłacić tyle za EXOdesk?


Więcej tabletach:

Źródło: gHacks, The Verge, Engadget

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Angry Birds pojda na tym?
  • avatar
   radoslaw999
   0
   Do niczego by mi to nie było potrzebne :) Ale coś koło 2000-3000 mógłbym dać :P Zwykły TV tyle że + SOFT.
   • avatar
    Damian_jo
    0
    Jako ekran dotykowy całkiem fajny "wynalazek" do domu - gdyby był to np dotykowy stół z powiedzmy Windows 7 i opcją full dotyk to tak ...
    Po za tym raczej zbędny gadżet dla normalnego użytkownika - możliwe że profesjonaliści używaliby tego ... jako domowego tabletu :P
    • avatar
     Warmonger
     0
     Nareszcie!

     Zamierzam to wykorzystać jako DJ - pełna kontrola jak w urządzeniach analogowych, nieograniczone możliwości korzystania z efektów i syntezatorów komputera PC.
     Wersja z własnym procesorem na pokładzie byłaby oczywiście dużo lepsza.

     4,5 tysiąca zł to dużo, ale nie jest to cena zaporowa.

     Niestety, producenci aplikacji chcą to zapchać jakimiś kalkulatorami i innym śmieciem.