Internet

Facebook został zhakowany ...na Twitterze

przeczytasz w 1 min.

Z cyklu: zwariowane wiadomości – dziś o twitterowym profilu Facebooka, nad którym kontrolę przejęli cyberprzestępcy.

Facebook na Twitterze padł ofiarą ataku

Profil Facebooka na Twitterze obserwuje ponad 13 milionów osób. Niemałe musiało być zdziwienie sporej części z nich, kiedy na stronie głównej masowo zaczęły pojawiać się wpisy o tym, że konto zostało zhakowane przez osobę lub osoby z hakerskiego kolektywu OurMine (dla którego nie jest to pierwsze tego typu udane włamanie). Taki post został opublikowany w nocy z 7 na 8 lutego 2020 roku.

Facebook Twitter hack

Powyżej widzisz screena, ale po samym wpisie nie został ślad na twitterowym profilu Facebooka. We wiadomości przesłanej agencji Reuters, przedstawiciel Twittera potwierdził jednak, że faktycznie doszło do włamania i że pomógł gigantowi na „F” w przywróceniu dostępu. Samej sprawy pod dywan nie zamiata też ten ostatni, o czym najlepiej świadczy ten post, opublikowany chwilę po rozwiązaniu problemu:

A po co Facebookowi w ogóle konto na konkurencyjnym portalu społecznościowym? 

To wcale nie jest takie głupie jak mogłoby się wydawać – Facebook wykorzystuje Twittera między innymi wtedy, gdy z jego usługą są jakieś problemy – na bieżąco informuje o ustaleniach swoich użytkowników. Poza tym jednak regularnie publikuje tam wpisy na tematy wszelakie, bo jako przedstawiciel grupy „social media” wie, że najważniejsze jest to, by dać się zauważyć w wielu różnych miejscach. 

Źródło: Reuters, TechCrunch

Czytaj dalej o Internecie:

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  szymcio30
  1
  Jakoś nie wspomniecie o Androidzie na 99% telefonów. Już dawno został zhakowany. Pełna inwigilacja, przegląd wiadomości nawet o dwa lata wstecz, zdjęcia, podsłuch to żaden problem. Jednak byłoby wielce niepożądane aby o tym napisały portale branżowe. Antywirus w tej kwestii dużo nie pomoże
  • avatar
   Torrentowy Pirat
   -6
   Ah te hakiery, którym ludzie sami wysyłają swoje pieniądze.
   • avatar
    skrzypek281
    0
    Na pewno było to "We wiadomości przesłanej"? ;)