Gry na konsole

Filmowa oprawa graficzna na konsolach najwcześniej za dwie generacje

przeczytasz w 1 min.

Nikt nie ma wątpliwości co do tego, że gry na konsolach wyglądają coraz lepiej, ale na filmową oprawę trzeba będzie jeszcze poczekać.

konsole grafika

Nikt nie ma wątpliwości co do tego, że gry na konsolach wyglądają coraz lepiej. Daleko im jednak nie tyle do tego co oglądamy na PC, ale do tego czego chcieliby sami gracze. Kiedy doczekają się oni filmowej oprawy graficznej?

Z pewnością nie jest to pytanie łatwe. Odpowiedzi spróbował udzielić jednak John Hable, były pracownik Naughty Dog i założyciel Filmic Worlds.

Od razu uściślić trzeba jednak, że pod pojęciem filmowej oprawy graficznej zadająca pytanie redakcja gamingbolt rozumiała to, co oglądać możemy na prerenderowanych zwiastunach, jakimi dość często obdarowują nas producenci.

"Nie mam dokładnej odpowiedzi, ale moje przypuszczenia sugerują, że potrwa to dłużej niż myślicie. Jeszcze jedna generacja konsol wydaje się mało prawdopodobna. Może doczekamy się tego za dwie generacje, na PS6 i piątym wydaniu Xbox. Ale jeśli mówimy też o rozdzielczości 4K to dodać trzeba kolejną generację, a więc PS7 i szóste wydanie Xbox."

Źródło: gamespot, gamingbolt

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  23
  No comment...
  • avatar
   Konto usunięte
   14
   News od przypuszczeniach jakiegoś gościa, który pracował przy grach. Benchmark go home...
   • avatar
    alb3rt
    11
    Na konsolach... Na komputerach już byśmy mieli gdyby utrzymali taki wzrost jak między FarCry a Crysis i nie przejmowali się konsolami.
    • avatar
     Konto usunięte
     3
     a moim zdaniem za pięć generacji

     kiedy mam spodziewać się newsa?
     • avatar
      Konto usunięte
      3
      Postęp stoi prawie w miejscu, nie ma wątpliwości. Taki urok zamkniętych platform, które zdominowały rynek. Wystarczy to porównać z tym jak far cry zamienił się w crysis w ciągu 3 lat. Ale i wcześniejsze gry.. seria hl, quake itd. "Poprawność polityczna" nie pozwala wielu ludziom z branży tego przyznać bo szkodzi to biznesowi, czasem tylko wyrwą się jakieś czarne owce i puszczą z gęby parę prawdy.
      • avatar
       rTech
       3
       Ktoś jeszcze wierzy, że te The Division będzie wyglądało jak na tym zdjęciu?
       • avatar
        Konto usunięte
        2
        Bardzo możliwe The Order już teraz wygląda kapitalnie.
        • avatar
         piccardo
         1
         To zależy czy producenci znów będą chcieli dać paści do środka konsol czy dadzą prawdziwe next gen podzespoły. W pierwszym przypadku minie wiele gen. chyba że ktoś na PC się w końcu wyłamie i zaserwuje przełom i konsole będą musiały dogonić PC lub opcja 2 mało prawdopodobna opracują sprzęt wyprzedzający standardy. Czyli zrobią to co przy każdej gen. konsol powinno mieć miejsce żeby i one miały jakiś sens, bo obecnie to PC inwalida bo nawet nie potrafi tego co przeciętny pc..
         • avatar
          Konto usunięte
          1
          postęp jest ale komuś brak jaj !!
          • avatar
           -AKATSUKI-
           1
           Nawet za 15 generacji nie bedzie grafy ultra z PC na konsole a co dopiero render...
           • avatar
            ghetto.pimp
            -7
            cóż za szczegółowa analiza....
            • avatar
             Kieresz
             0
             tya.....juz ps2 mialo miec grafe "jak z terminatora 2"......spoko moze na ps5 juz bedzie grafa jak w killzone 2 trailer 2005 ;DDDD