Gry

Final Fantasy XIII na 3 płytach DVD

przeczytasz w 1 min.

Firma Square Enix potwierdziła dziś, że trzynasta już odsłona tej jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek jRPG, w wersji na konsolę Xbox 360, wydana zostanie aż na 3 płytach DVD.

O tym, że Final Fantasy XIII w wersji na Xboksa 360 nie zmieści się na jednej płycie DVD wiadomo było już od jakiegoś czasu. Jeszcze przed oficjalną japońską premierą tego tytułu firma Square Enix podała, że obie przygotowywane edycje gry będą się od siebie różnić. Chodzi oczywiście o jakość obrazu i dźwięku, które z przyczyn leżących po stronie zastosowanego standardu płyt na konsoli Microsoftu będą musiały zostać poddane kompresji. Zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się na Playstation 3, gdzie Final Fantasy XIII wydana zostanie na jednej, dwuwarstwowej płycie Blu-ray mieszczącej aż 50 GB danych. Choć różnica w pojemności płyt wydaje się kolosalna producent podkreślił, że ewentualne straty w jakości oprawy graficznej czy dźwiękowej będą niedostrzegalne. Pytanie o ilość płyt DVD w wersji na konsolę giganta z Redmond pozostało jednak otwarte.

Dziś już wiadomo, że w pudełku Final Fantasy na Xboksa 360 znajdziemy aż 3 płyty DVD. Gracze nie będą jednak zmuszeni do ciągłego "wachlowania" płytami. Zgodnie z informacją pochodzącą prosto ze Square Enix ilość zmian płyty w napędzie w czasie całej gry została ograniczona do dwóch.

Na koniec przypominamy - europejska premiera Final Fantasy XIII w wersjach na konsole Xbox 360 i Playstation 3 będzie miała miejsce już 9 marca 2010 roku.

Źródło: VG247.com

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Final :D...
  • avatar
   Qpers
   0
   Chciałem kupić konsolę i tą grę w dniu jej premiery, ale chyba nie pozwolą mi na to finanse...
   • avatar
    beem85
    0
    Będzie na PC?
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     kwasny ten trailer :/
     • avatar
      SoundsGreat
      0
      Straty nie widoczne, dwie zmiany nośnika w ciągu gry... Mi to tam nie przeszkadza. Wolę takie nieudogodnienia niż, żeby wszystkie gry multi platformowe cierpiały na grafice.

      A teraz się wypiszcie "specjaliści" - uwielbiam się pośmiać :P
      • avatar
       Czaszka
       0
       Co z tego że na 3 płytach, skoro będzie się je zmieniało nie wcześniej jak co tydzień. No chyba że ktoś gra 18h na dobe ;)
       • avatar
        wolfikx
        0
        Przypomina mi się Final Fantasy 7, 8, 9 na Playstation.
        Te części też były na kilku krążkach ;)
        • avatar
         Czaszka
         0
         FF8 było na 4 CD :d
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          przez x360 Square Enix musialo zanizyc grafike na ps3 do poziomu xboxa:(
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Coś kiedyś czytałem, że na X-Boxa będzie obraz w 720p, natomiast na PS3 ma być w 1080p, więc tylko nieliczni dostrzegą różnice, niestety ja się do nich zaliczam :/ A nie wiecie może, jak wygląda zawartość pod względem języka, w jakim mówią postacie, w wersji PS3, bo miało być tak, że w odróżnieniu do X-boxa zawierać miała zarówo angielski, jak i japoński dubbing?