Internet

Firefox Send to prosty i bezpieczny sposób na to, by przesłać duży plik

przeczytasz w 1 min.

Firefox Send to dobra odpowiedź na pytanie o to, jak wysłać duży plik drugiej osobie albo też sobie. „Duży” oznacza w tym przypadku nawet 2,5 GB. Jak to działa?

Po wielu miesiącach w fazie beta Mozilla udostępniła Firefox Send w pełnej wersji. To usługa, która pozwala w prosty sposób przesyłać duże pliki z zachowaniem prywatności.

Zobacz kompletny poradnik jak przesyłać duże pliki przy użyciu Firefox Send

Co to jest Firefox Send

Firefox Send to usługa, która pozwala szybko i bezpiecznie wysyłać pliki o rozmiarze do 2,5 GB (lub w przypadku, gdy nie chcemy dokonywać darmowej rejestracji: do 1 GB). Wystarczy wejść na stronę send.firefox.com i załadować plik lub pliki (plus – ewentualnie – wprowadzić hasło), a po chwili pojawi się link, który należy przekazać odbiorcy. 

Firefox Send screen 1

Usługa Firefox Send pozwala także konfigurować taką „przesyłkę”. To znaczy: wybrać, jak długo link będzie pozostawał aktywny. To może być od 1 do 100 pobrań (przy czym większa liczba wymaga konta) albo jeden z zakresów czasowych (5 minut, 1 godzina, 1 dzień lub – dla zalogowanych – tydzień). W momencie, gdy wykorzystany zostanie limit pobrań lub upłynie czas, link zostanie automatycznie zdezaktywowany, a (zaszyfrowany wcześniej) plik – usunięty.

Firefox Send screen 2

Kto może skorzystać z Firefox Send?

Z usługi Firefox Send może skorzystać każdy zainteresowany. Jest ona dostępna z poziomu przeglądarki i niekoniecznie musi to być akurat Firefox. Przesyłanie i pobieranie plików za pośrednictwem tej platformy absolutnie nic nie kosztuje.

W planach jest również stworzenie aplikacji, która pozwoli korzystać z Firefox Send na smartfonach, tabletach i innych urządzeniach z Androidem.

Źródło: The Verge, Mozilla

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kokosnh
  3
  Działa na chrome :D
  • avatar
   darioata
   2
   Fajnie! Ludzie beda mogli przesylac miedzy soba podzielone pliki rar z obrazami bez koniecznosci korzystania z witryn zewnetrznych jak megaupload! I jeszcze polaczenie bedzie prywatne i zaszyfrowane!
   • avatar
    gregory7
    1
    A czy jest coś takiego na opera?
    • avatar
     BARTOL48
     1
     Jakby można było jeszcze wkleić link do pliku z neta a nie tylko z dysku to by było nieźle ;)
     • avatar
      xmexme
      1
      Przeczytałem i nie wytrzymałem, Musze się trochę czepiać.
      Autor tekstu niby opisuje jak to działa nie pisząc nic o tym jak to działa skupiając się tylko na limitach.
      Brak podstawowej i najważniejszej informacji kto host-je ten udostępniany plik czy jest gdzieś wysyłany przed udostępnieniem do jakiejś chmury czy też generowany link jest linkiem do twojego komputera.