Gry na konsole

Forza Horizon 2 na Xbox One i Xbox 360 to zupełnie różne gry

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
7 komentarzy Dyskutuj z nami

Tak sugeruje nam przynajmniej Ralph Fulton, dyrektor kreatywny gry.

Forza Horizon 2 gra

Właściciele konsol Microsoftu z pewnością czekają na premierę Forza Horizon 2. Jeśli myśleliście jednak, że na obydwu platformach pojawi się ten sam produkt, to możecie już o tym zapomnieć. Różnice będą i to podobno naprawdę duże.

Wygląda to na tyle poważnie, iż Forza Horizon 2 postrzegana powinna być na Xbox One i Xbox 360 jako zupełnie odmienne tytuły. Tak sugeruje nam przynajmniej Ralph Fulton, dyrektor kreatywny gry.

"Gry opierają się w tym samym świecie, na tych samych tematach. Zamiast myśleć o nich jak o tej samej grze na różnych platformach, lepiej uważać je za różne gry inspirowane tymi samymi ideami."

Co jest tego powodem? Tutaj zaskoczenia nie ma, ponieważ wszystko sprowadza się podobno do mocy obliczeniowych konsol. Te zdecydowanie większe są są naturalnie w przypadku Xbox One i dlatego też to właśnie tutaj spodziewać należy się nie tylko lepszej grafiki, ale również dynamicznego systemu pogodowego i kilku innych usprawnień, o których jeszcze się dokładnie nie mówi.

"Są rzeczy, które robimy w Forza Horizon 2 na Xbox One, a których nie da się wykonać na innej konsoli."

Europejska premiera Forza Horizon 2 odbędzie się 3 października. Tego dnia gra pojawi się na obydwu konsolach.

Źródło: videogamer, ourcadegames

marketplace

Komentarze

7
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dwie różne gry pod tym samym tytułem, jeżeli jedna będzie gorsza od drugiej to mogą polecieć skargi, że robią ludzi w konia.
 • avatar
  no i super, nie po to wychodza nowe konsole, aby taki tytul jak forza ograniczal sie tylko do marginalnych roznic, osobiscie oczekuje duzo lepszej gry i znacznych roznic, bo co jak co roznice wydajnosciowe miedzy x360 a XO sa bardzo duze
 • avatar
  Mam tylko nadzieję, że tego nie spartaczą i będzie miało to ręce i nogi bo szkoda niszczyć tak dobrą serię.
 • avatar
  Czyżby zaczyna się akcja jak na PS2? CoD 5 i NFS ProStreet/Undercover w rozgrywce jest całkowicie inne niż na PC/PS3/X360? :P
 • avatar
  Nie powinno to nikogo dziwić.
 • avatar
  Czyżby zaczęła się akcja ubijania starych platform i zmuszania do przesiadki na nowe? W sumie nic nowego.