Gadżety

Hybrydowy zegarek z wyświetlaczem E Ink - nowość od Fossil dobrze wygląda i długo działa

przeczytasz w 1 min.

Uważasz, że era klasycznych zegarków już minęła, ale smartwatche też nie przypadają ci do gustu? Fossil Hybrid HR może być rozwiązaniem, które ci się spodoba. To zegarek hybrydowy z wyświetlaczem E Ink. 

Zegarek hybrydowy, czyli funkcjonalność smartwatcha bez smartwatcha

Fossil Hybrid HR reprezentuje gatunek zegarków hybrydowych. To nie do końca smartwatche, ale też niezupełnie klasyczne czasomierze. Z jednej strony faktycznie dają znać, że coś nam przyszło na smartfona i zliczą nasze kroki w ciągu dnia, z drugiej jednak – opierają się na konwencjonalnym mechanizmie i wskazują godzinę fizycznymi wskazówkami. 

Sekret zegarków hybrydowych tkwi w tym, że pod tymi ostatnimi znajduje się tarcza w postaci wyświetlacza. Takie rozwiązanie widzieliśmy już wcześniej – na przykład w Garmin Vivomove HR. Skąd więc te emocje?

Fossil Hybrid HR to smart-zegarek z wyświetlaczem E Ink

Otóż największy atut nowych modeli Fossila polega na tym, że nie jest to wyświetlacz LCD czy OLED, lecz E Ink. Dzięki temu możemy liczyć na świetną widoczność i – przede wszystkim – długi czas pracy, sięgający dwóch tygodni. Chodzi bowiem o to, że „e-papier” zużywa energię tylko wtedy, gdy zmienia się wyświetlana treść

Fossil Hybrid HR zegarek

W przeciwieństwie do smartwatchów Fossil, w których wykorzystuje Wear OS od Google, tutaj producent postawił na autorskie oprogramowanie. Pozwala on na wybranie, jakie konkretnie informacje mają pojawiać się w czterech okręgach na tarczy lub na całej jej powierzchni. To mogą być: data, czas z innej strefy, powiadomienia, aktualna temperatura, liczba postawionych kroków czy wynik pomiaru pulsu.

Ile kosztuje taki gadżet? Cena zegarka Fossil Hybrid HR wynosi… 

Ile trzeba zapłacić za takie cacko? Dla jednych cena będzie zdecydowanie za wysoka, inni zdziwią, że jest tak tanio. Konkretnie mówimy bowiem o kwotach od 195 do 215 dolarów – w zależności od wybranego wariantu zegarka Fossil Hybrid HR. Zainteresowani?

Źródło: Fossil, Engadget, CNET, TechRadar

Warto zobaczyć również:

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Lord_Krecitsqa
  3
  Mnie sie podoba.
  • avatar
   portoryko
   1
   Świetna sprawa. Moje klimaty.
   • avatar
    Kerebron
    0
    Z jednej strony mi się podoba pomysł z e-inkiem, ale z drugiej, przez to nie ma (jak sądzę) sekundnika. To już gorzej, choć nie dyskwalifikująco. Summa summarum, raczej na plus.
    • avatar
     Medykoo
     0
     W DE kosztuje już 200 - 215 euro. Także, w polsce również będzie za ok 850-870 zł :/