Karty graficzne

GeForce 9800 GT będzie odgrzewanym kotletem?

przeczytasz w 0 min.

Nie miała jeszcze miejsca premiera pierwszego GPU z serii GeForce 9, czyli 9600 GT, a już po sieci krążą plotki na temat nowych procesorów graficznych NVIDII należących do wyższej półki. Mowa o GeForce 9800 GT, który według pewnych źródeł ma być podobno niczym więcej, jak tylko nieco odświeżoną wersją już obecnego na rynku GeForce 8800 GT.

Odświeżenie miałoby polegać na dodaniu wsparcia dla Tri-SLI, co umożliwiłoby połączenie trzech (a nie jak dotąd, dwóch) kart w trybie Scalable Link Interface. 9800 GT miałyby też charakteryzować się przyspieszonymi zegarami w stosunku do obecnych wersji oraz - być może - zwiększeniem liczby jednostek cieniowania (shaders). Nie zmieni się natomiast proces technologiczny - wciąż będzie to 65 nm.


Gdyby powyższa plotka okazała się prawdą, to trzeba pamiętać, że już GeForce 8800 GT jest wydajnym rozwiązaniem, które na dodatek miało premierę zaledwie kilka miesięcy temu. Jego lekko ulepszona wersja z podbitymi zegarami wciąż będzie więc atrakcyjnym kąskiem. A może NVIDIA mimo to zaskoczy nas mocno poprawionym chipem? Odpowiedź poznamy już za kilka miesięcy, najprawdopodobniej na przełomie marca i kwietnia.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login