Internet

Gmail ma już 1,5 miliarda użytkowników

przeczytasz w 1 min.

Ekipa odpowiedzialna za jej rozwój pochwaliła się rekordem. 1,5 miliarda aktywnych użytkowników pozwala stwierdzić, że Gmail to jedna z najpopularniejszych usług w sieci.

1 500 000 000 – tyle wskazuje już licznik aktywnych użytkowników Gmail. Jest to bezapelacyjnie jedna z najpopularniejszych usług poczty elektronicznej, zarówno wśród zwykłych użytkowników, jak i przedsiębiorców.

W 2004 roku rozpoczęły się jego testy, 3 lata później szeroko otworzył się na użytkowników, a w lipcu 2009 roku zadebiutowała jego pełna wersja. Gmail od tego czasu rośnie jak na drożdżach, a dzięki rozwojowi w kierunku zgodnym z preferencjami użytkowników i ogólnej centralizacji sieci, liczba korzystających z niego osób ostatnio zwiększa się bardzo dynamicznie.

Gmail urządzenia

Nieco ponad dwa i pół roku temu (w lutym 2016 roku) zespół odpowiedzialny za rozwój usługi Gmail chwalił się, że korzysta z niej miliard użytkowników. Dziś zaś jest ich już o 500 milionów więcej, o czym poinformowano (równocześnie dziękując) za pośrednictwem Twittera:

Gmail niedawno został odświeżony (zarówno w sferze wizualnej, jak i funkcjonalnej), co jasno pokazuje, że walka o pozyskanie kolejnych użytkowników trwa. Oprócz intuicyjnego interfejsu internautów przyciągają także: skuteczna ochrona przed spamem, wygodne narzędzia do zarządzania skrzynką oraz integracja z innymi usługami Google. A wy daliście się już skusić?

Źródło: Gmail

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  xMiszkax
  6
  1,5 miliarda użytkowników, czy kont ?
  Osobiście sam korzystam z 3 kont
  • avatar
   kitamo
   4
   wpadłem poczytać że 1,5mld ludzi na swiecie jest inwigilowanych i się zawiodłem :(
   • avatar
    PIRAT_PL
    3
    Ja już jadę na GMailu od początku technikum czyli do tej pory będzie jakieś 6 lat w sumie.
    Całe szczęście że trafiłem na tą pocztę, 0 spamu.
    Poczta bardzo fajnie chodzi i nie trafiłem na żaden problem nawet kiedy dodać e-mail do programu pocztowego i przy synchronizacji z takowym programem wszystko ładnie działa tak jak skonfigurowane.
    Bardzo szybki czas przesyłu i dostarczania maili, wszystko przychodzi w obrębie 5 sekund nie pamiętam aby na jakieś spodziewanego maila przyszło mi czekać więcej niż wspomniane 5 sekund może raz 10 sekund się zdarzyło ale to do Onetu i Interii gdzie czasami było czekać za potrzebnym mailem godzinę albo i lepiej nooo to pikuś.
    • avatar
     sabaru
     2
     Ciekawe ile z tych kont to konta fake.
     • avatar
      thomasott
      2
      bezpieczny to jest proton-mail
      • avatar
       asnex
       1
       najlepsza poczta ever forever.
       Mega zabezpieczenia i 100% zadowolenia.
       • avatar
        asnex
        1
        A najfajniejsze jest to, że niektórzy robią po kilkadziesiąt kont po to aby mieć dostęp do 15 GB za free z google drive :D :D
        • avatar
         mutissj
         0
         Na allegro jak widzę że do mnie ludzie piszą z poczt o2,onet,wp, to już wiem że to będzie długa rozmowa na parę dni...

         • avatar
          specialboy
          0
          ...z czego adres "pan@gmail.com" jest zajęty przeze mnie ;)