Internet

Gmail ma już 1,5 miliarda użytkowników

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
15 komentarzy Dyskutuj z nami

Ekipa odpowiedzialna za jej rozwój pochwaliła się rekordem. 1,5 miliarda aktywnych użytkowników pozwala stwierdzić, że Gmail to jedna z najpopularniejszych usług w sieci.

1 500 000 000 – tyle wskazuje już licznik aktywnych użytkowników Gmail. Jest to bezapelacyjnie jedna z najpopularniejszych usług poczty elektronicznej, zarówno wśród zwykłych użytkowników, jak i przedsiębiorców.

W 2004 roku rozpoczęły się jego testy, 3 lata później szeroko otworzył się na użytkowników, a w lipcu 2009 roku zadebiutowała jego pełna wersja. Gmail od tego czasu rośnie jak na drożdżach, a dzięki rozwojowi w kierunku zgodnym z preferencjami użytkowników i ogólnej centralizacji sieci, liczba korzystających z niego osób ostatnio zwiększa się bardzo dynamicznie.

Gmail urządzenia

Nieco ponad dwa i pół roku temu (w lutym 2016 roku) zespół odpowiedzialny za rozwój usługi Gmail chwalił się, że korzysta z niej miliard użytkowników. Dziś zaś jest ich już o 500 milionów więcej, o czym poinformowano (równocześnie dziękując) za pośrednictwem Twittera:

Gmail niedawno został odświeżony (zarówno w sferze wizualnej, jak i funkcjonalnej), co jasno pokazuje, że walka o pozyskanie kolejnych użytkowników trwa. Oprócz intuicyjnego interfejsu internautów przyciągają także: skuteczna ochrona przed spamem, wygodne narzędzia do zarządzania skrzynką oraz integracja z innymi usługami Google. A wy daliście się już skusić?

Źródło: Gmail

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  xMiszkax
  1,5 miliarda użytkowników, czy kont ?
  Osobiście sam korzystam z 3 kont
  6
 • avatar
  kitamo
  wpadłem poczytać że 1,5mld ludzi na swiecie jest inwigilowanych i się zawiodłem :(
  4
 • avatar
  PIRAT_PL
  Ja już jadę na GMailu od początku technikum czyli do tej pory będzie jakieś 6 lat w sumie.
  Całe szczęście że trafiłem na tą pocztę, 0 spamu.
  Poczta bardzo fajnie chodzi i nie trafiłem na żaden problem nawet kiedy dodać e-mail do programu pocztowego i przy synchronizacji z takowym programem wszystko ładnie działa tak jak skonfigurowane.
  Bardzo szybki czas przesyłu i dostarczania maili, wszystko przychodzi w obrębie 5 sekund nie pamiętam aby na jakieś spodziewanego maila przyszło mi czekać więcej niż wspomniane 5 sekund może raz 10 sekund się zdarzyło ale to do Onetu i Interii gdzie czasami było czekać za potrzebnym mailem godzinę albo i lepiej nooo to pikuś.
  3
 • avatar
  sabaru
  Ciekawe ile z tych kont to konta fake.
  2
 • avatar
  thomasott
  bezpieczny to jest proton-mail
  2
 • avatar
  asnex
  najlepsza poczta ever forever.
  Mega zabezpieczenia i 100% zadowolenia.
  1
 • avatar
  asnex
  A najfajniejsze jest to, że niektórzy robią po kilkadziesiąt kont po to aby mieć dostęp do 15 GB za free z google drive :D :D
  1
 • avatar
  mutissj
  Na allegro jak widzę że do mnie ludzie piszą z poczt o2,onet,wp, to już wiem że to będzie długa rozmowa na parę dni...

 • avatar
  specialboy
  ...z czego adres "pan@gmail.com" jest zajęty przeze mnie ;)