Gry PlayStation 4

God of War 4 w klimatach nordyckich?

przeczytasz w 1 min.

Kratos zapuścił brodę i trafił do mitologii nordyckiej. Tak przynajmniej sugerują nieoficjalne szkice koncepcyjne gry God of War 4.

God of War 4

O God of War 4 co jakiś czas słychać, choć na razie wiemy tylko tyle, że gra powstaje. Teraz dowiedzieliśmy się jeszcze, że może się ona okazać sporym zaskoczeniem dla fanów. Dlaczego? Ponieważ jeśli opublikowane grafiki koncepcyjne są prawdziwe, to Kratos zapuścił brodę i trafił do mitologii nordyckiej.

Kratos ma już najwidoczniej serdecznie dość greckich bogów i teraz zamierza rozprawić się z nordyckimi. Sugeruje to kilka źródeł – przede wszystkim Shinobi602, który na Twitterze napisał: „do wzgórz Valhalli #GodofWar4”, serwis NerdLeaks, który dokopał się do strony Finniana Macmanusa pracującego dla Sony Santa Monica, po czym opublikował znajdujące się tam grafiki koncepcyjne oraz serwis Polygon, potwierdzający te doniesienia.

Grafiki przedstawiają bohatera, który wprawdzie ma zarost, ale poza tym bardzo przypomina Kratosa. Można więc spokojnie przyjąć, że to ten sam bohater. Jeżeli okaże się to prawdą, to możemy doczekać bardzo interesującej fabuły. Podczas rozgrywki zawitać mamy do pełnej elfów krainy Alfheim oraz innych miejsc znanych z nordyckiej mitologii. 

Bóg wojny tym razem dzierżył będzie charakterystyczny dla tych klimatów toporek. Nie będzie to jednak wyłącznie jego broń, ale też narzędzie pomagające w eksploracji świata, na przykład do przecinania lian. 

Czy informacje są prawdziwe? To wiedzą tylko autorzy. Niemniej na szkice naprawdę warto rzucić okiem. Obejrzyjcie je i dajcie znać w komentarzach co byście powiedzieli na God of War w takich klimatach:

Źródło: GameSpot, NeoGAF, IGN

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  freezoid
  4
  Z tą brodą to trochę dziwnie
  Widać Kratosa spotyka ten sam los co Max Payne'a :)

  No i bez sławnych ostrzy ateny/chaosu trochę słabo...
  • avatar
   Kubba
   0
   Grałem we wszystkie God of War'y i wszystkie bardzo mi się podobały, ale jednak mam pewne obawy związane z tym tytułem. Przede wszystkim fabuła będzie musiała w sensowny sposób uzasadnić przechodzenie między mitologiami. Taka zmiana otwiera również drzwi do stworzenia nie jednej, ale kilku kolejnych części, a nie chciałbym, żeby ekipa Santa Monica zrobiła z GoW to co Ubisoft zrobił z AC. Nie mniej jednak czekam na więcej informacji związanych z tym projektem i liczę, że kolejne części będą trzymały dotychczasowy poziom :)