Gry

GOG wreszcie po polsku i dla Polaków

przeczytasz w 1 min.

Dla Polaków, czyli z cenami dostosowanymi do naszego rynku i z licznymi polskimi wersjami gier. GOG stał się przyjaźniejszy dla polskiego gracza.

Wreszcie! Popularny (także wśród polskich raczy) sklep GOG doczekał się w końcu pełnoprawnej polskiej wersji. 

Piszemy „pełnoprawnej”, bo GOG jest teraz dostępny w języku polskim, ma ceny dostosowane do polskiego klienta, obsługuje polskie metody płatności, oferuje polską obsługę klienta i zapowiada rozszerzoną kolekcję gier po polsku. 

W sklepie GOG można liczyć na pełne lokalizacje wielu kultowych gier (ponad 400), w tym poszczególnych odsłon serii Baldur’s Gate, Icewind Dale, Syberia, Gothic czy S.T.A.L.K.E.R. W dwóch ostatnich przypadkach są to lokalizacje dostępne wyłącznie na tej platformie.

GOG zapowiada również, że Polacy będą mogli liczyć na dostosowane do polskiego rynku ceny. Wśród stałych obniżek wymieniono:

 • Guacamelee! Super Turbo Championship Edition za 29,99 (zamiast 59,79 zł)
 • Broken Sword 5 - the Serpent's Curse za 39,99 (zamiast 98,19 zł)
 • Lucius za 19,99 (zamiast 72,39 zł)
 • Baldur's Gate: Enhanced Edition za 34,99 (zamiast 72,39 zł)
 • Dungeons 2 za 34,99 (zamiast 128,09 zł)
 • Darkest Dungeon za 34,99 zł (zamiast 81,09 zł)

Debiut polskiej wersji sklepu to także: Stronghold HD + 3 gry LK Avalon za darmo (tylko do 26 października, do godziny 13:59), nowe polskie gry (Crime Cities, Schizm, Reah, A.D. 2044 + Sołtys + Skaut Kwatermaster) oraz liczne rabaty od 50 do 75 proc. (np. na Wrota Baldura, Syberię, Gothica i S.T.A.L.K.E.R.a).

Zapowiedziano także, że kolekcja polskich gier będzie dynamicznie rozszerzana (zarówno o starsze i mniejsze produkcje, jak i nadchodzące duże gry, takie jak Frostpunk czy SEVEN: The Days Long Gone). Dokładane będą również lokalizacje.

„Od dzisiaj platforma jest dostępna w polskiej wersji, co oznacza nie tylko zlokalizowanie serwisu i klienta GOG Galaxy, ale także pełne wsparcie w postaci polskiej obsługi klienta, popularnych wśród polskich użytkowników metod płatności, czy wprowadzenie regionalnych cen” – zapowiadają właściciele.

„Polska wersja platformy, oznacza że ekipa pracująca nad GOG.com będzie poświęcała jeszcze więcej uwagi pozyskiwaniu polskich gier, jak i polskich lokalizacji, w tym także tych kultowych ze starych wydawnictw CD Projektu czy innych dystrybutorów”.

Źródło: GOG

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  czerwonyznajomy
  3
  Teraz nieźle GOG wygląda, ale już poczekam ten miesiąc, żeby zobaczyć jak to będzie z tymi cenami dla Polaków na Steamie.
  • avatar
   Mighn
   3
   Aha, a np. Fallouty 1,2, tactics, mimo, że były wydane w polskiej wersji na GOG nadal tylko angielskie - i tu kończy się piękny zabieg wizerunkowy. (WTB ciekawe, czemu Polska firma wprowadza polską wersje serwisu dopiero po latach - zero szacunku dla klienta.)
   • avatar
    drcocaina
    2
    Duży krok zważywszy na fakt, iż platforma jest o wiele młodsza od Steam. Cenowo też wychodzi lepiej np.: Anno 1404 Gold Edition - 53,69 zł na Steam 14,99 € x 4,24 = 63,5 zł
    • avatar
     AndreoKomp
     2
     No to teraz pora na platformę Steam ze zmianą waluty. Obecnie ceny w euro to kpina jeśli nie ma promocji na grę.
     Fajnie, że to wszystko zmienia się w dobrym kierunku.
     • avatar
      HardCorak
      1
      tylko dlaczego tak długo? to tak trochę nie przystoi że np. 2 lata temu przy premierze dużej gry Wiedźmin 3 Polacy musieli się przebijać przez angielski żeby pobrać grę.
      • avatar
       Jayou
       1
       Jakby dali radę dodać polski język do gier z serii Etherlords. Miałem gdzieś płytę z pełną polską wersją i mam na GOG ale tylko w wersji angielskiej.
       • avatar
        Macieyerk
        1
        Osobiście preferuję GOGa od Steama , jednak na Steamie jest o wiele więcej gier dlatego częściej go używam
        • avatar
         abukiewicz
         -8
         "GOG zapowiada również, że Polacy będą mogli liczyć na dostosowane do polskiego rynku ceny" - czyli podniosą ceny aby zrównać z innymi sprzedawcami... Ogólnie większość gier co kupowałem da się kupić za granica taniej niż u nas tyko nie na steamie czy gogu