Nawigacja GPS

Google Maps - najpopularniejszy w Android Market

przeczytasz w 2 min.

Pierwszą aplikacją, która przekroczyła liczbę 50 milionów pobrań w AndroidMarket jest Google Maps.Choć liczba ta nie robi wrażenia w porównaniu z łączną liczbą pobrań wszystkich aplikacji, niemniej jest to wynik rekordowy.

W Android Markecie możemy znaleźć najprzeróżniejsze aplikacje, od gier do programów edukacyjnych, finansowych czy też aplikacji które możemy znaleźć na przykład w zakładce „Zdrowie i fitness”. Dziennie przybywa ich około tysiąca, jednak prawie połowa z nich pobrana została mniej niż 50-krotnie. Z kolei niecały procent pobrano więcej niż 250 tysięcy razy. Dlatego też, liczba 50 milionów pobrań w przypadku Google Maps robi wrażenie.

Co prawda ta usługa Google jest obowiązkową aplikacją dla każdego urządzenia bazującego na Androidzie, nie jest jednak prawdą, że Google zawdzięcza pobicie rekordu pobrań nakładanym przymusom. Choć jego aplikacja jest darmowa to możliwości jakie daje stoją na naprawdę wysokim poziomie.

Niedawno zaprezentowano nową wersję programu (5.3.1). Jedną z nowości jest możliwość przeglądania statystyk i historii lokalizacji odwiedzanych przez użytkownika. Wcześniej z tej funkcji można było korzystać jedynie w wersji dla komputerów. Inną wprowadzoną funkcją jest możliwość poinformowania o tym, że przebywamy aktualnie w domu. Wystarczy wprowadzić adres naszego zamieszkania, a program poinformuje naszych znajomych, czy jesteśmy w danej chwili we własnych czterech kątach. Na pewno znajdą się osoby, które uznają te funkcje za przydatne, lecz Google Maps może pochwalić się ciekawymi rozwiązaniami już od dawna.

Jednym z rozwiązań, które przyczyniło się do zyskania ogromnej rzeczy użytkowników, są wprowadzone w 2008 widoki z poziomu ulicy dla lokalizacji w której znajduje się użytkownik.

Tak więc, można powiedzieć, że Google Maps miało ułatwione zadanie w objęciu tronu aplikacji z największą liczbą pobrań, ale w pełni zasłużyło na to miano. Szkoda tylko, że korzystanie z niej w naszym kraju nie jest już tak komfortowe jak w USA.

 

Źródło: tgdaily

Polecamy artykuły:  
Najlepsze karty graficzne – kwiecień 2011
AMD Radeon 6790 - lepszy niż GeForce GTX 550 Ti
Samsung Galaxy Ace - prawdziwy as w klasie średniej?

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!