Aplikacje mobilne

Google Play odpowiednio oznacza już aplikacje z reklamami

przeczytasz w 1 min.

Przy aplikacjach i grach zawierających treści reklamowe pojawiać będą się stosowne zapisy.

Reklamy są już chyba wszędzie, nic dziwnego, że zadomowiły się również w coraz popularniejszych aplikacjach i grach mobilnych. Google obiecało nieco się tej kwestii przyjrzeć i wprowadzić w swoim sklepie pewne zmiany. Wreszcie się ich doczekaliśmy.

Nie może być oczywiście mowy o tym, aby w Google Play pojawiało się jedynie oprogramowanie bez reklam. Twórcy aplikacji i gier zostali jednak zobowiązani do tego, aby przekazywać jasne informacje odnoście tego, w których ze swoich produktów zdecydowali się na implementację reklam. Wszystko po to, aby najbardziej nie lubiący tego elementu użytkownicy mogli uniknąć niespodzianek.

Informacje na ten temat po raz pierwszy pojawiły się już dość dawno. Prace jednak trwały i dopiero teraz widoczne są ich efekty. Stosowna notka mówiąca o reklamach widnieć ma pod przyciskiem instalacji.

Google Play oznaczenie reklam

Jeśli nie dostrzegliście jeszcze zmian, zachowajcie spokój. Wdrażane są one podobno stopniowo.

Źródło: androidauthority, gazettereview

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kokosnh
  13
  Patrząc na rynek, oni powinni chyba oznaczać aplikację w których nie ma reklam i mikropłatności... ( i to z poziomu wyszukiwarki aplikacji sklepu, aby zachęcić do ich kupna )
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Skończy się jak zwykle wersja 1.0 będzie bez reklam ale w update do 1.01 (itd.) już zaimpletują reklamy :P
   • avatar
    pablo11
    -5
    Jakim prawem google instaluje bez mojej zgody programy na moim telefonie ?? Nie było google streetview jest google street view.
    • avatar
     pablo11
     0
     SPam codzienny