Internet

Google+ to porażka - gigant zmienia politykę

przeczytasz w 1 min.

Koniec z przymusowym posiadaniem konta Google+. Gigant idzie po rozum do głowy.

Google+ grób

Portal Google+ od początku nie cieszył się dobrą opinią. Gigant z Mountain View nie dawał jednak za wygraną, próbując przekonać wszystkich o zaletach swojego produktu. W pewnym momencie (a konkretnie na początku 2012 roku), aby zwiększyć popularność portalu, firma Google wprowadziła wymóg tworzenia profilu Google+ podczas zakładania konta Gmail. Nieco później także komentowanie na YouTube było dozwolone już tylko dla „Plusowiczów”. Te ruchy nie spodobały się społeczności i wygląda na to, że Google wreszcie zrozumiało swój błąd. Postanowiło zmienić politykę i dodać przycisk „Nie, dziękuję”, gdy proponowane jest nam konto Google+.

Wprowadzenie swego rodzaju nakazu korzystania z Google+ miało ogromny wpływ na dynamiczny wzrost liczby użytkowników tegoż portalu. Liczyły się statystyki – nawet jeżeli tylko nieliczni zaglądali później na swój profil. W rzeczywistości liczba aktywnych użytkowników rosła znacznie wolniej, przez co gigant musiał zmienić swoją politykę. Od grudnia ubiegłego roku można zauważyć znaczący spadek dynamiki rozwoju i wprowadzania nowych funkcji do Google+. Mało tego, większość narzędzi zarezerwowanych dla „Plusowiczów” została w tym roku udostępniona publicznie dla wszystkich – między innymi Hangouts czy Photos. Teraz, we wrześniu przybity został ostatni gwóźdź do trumny – Google nie wymaga już posiadania konta Google+ od swoich użytkowników.

Google+ nie

Czy to zatem śmierć usługi Google+? Nawet jeśli tak, to jest to tylko początek bardzo długiego umierania. Przez ostatnie trzy lata gigant z Mountain View pracował nad integracją platformy z wieloma swoimi produktami. Dezintegracja może zająć nawet więcej czasu. Czy będziecie tęsknić za Google+?

Źródło: DigitalTrends, TechCrunch

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mardun
  20
  g+ won.
  • avatar
   danio1611
   15
   no to znaczy że słynny "Bob" który buduję armię jednak coś zdziałał :D
   ░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
   ▂▄▅█████████▅▄▃▂
   Il███████████████████].
   ◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤..
   :Di
   • avatar
    kaalus
    9
    Google już zapomniało skąd się wzięło. Dwóch studentów stworzyło coś niesamowitego - genialną wyszukiwarkę. Od tamtego czasu wiele się zmieniło i Google zamieniło się w korporacyjnego molocha sterowanego przez marketingoidiotów. Żadna wielka korporacja nigdy nic wartościowego nie stworzyła, czego Google+ jest kolejnym przykładem. Jedyne w czym korporacje są dobre to kupowanie genialnych pomysłów małych szaraczków i dojenie z nich kasy, dopóki ich nie zarżną.

    Przykłady genialnych pomysłów:
    - Google (Page + Brin, studenci)
    - Facebook (Zuckerberg, student)
    - Windows (Gates + mała jeszcze wtedy spółka),
    - YouTube (3 gości pracujących z garażu)
    - Minecraft (Persson, szaraczek)
    - Linux (Torvalds, student)
    - Android (4 szaraczków)

    Wracając do Google+, ono być może jest lepsze niż Facebook, ale zostało zarżnięte przez idiotów z Google. Gdyby tylko oferowali je jako opcję, szukali dialogu z użytkownikami, nastawili się na powolny, organiczny rozwój. Wtedy Google+ pewnie by wystartowało i Facebook był by dzisiaj tylko wspomnieniem, jak MySpace. Ale nie, shareholders muszą mieć kasę już jutro, więc zmuśmy wszystkich żeby przesiedli się na Google+ dziś wieczorem. W efekcie Google+ stało się synonimem obciachu i to jest jego koniec.

    Tylko szaraczki z garażu posuwają nas do przodu. Korporacje to rak.

    Ciekawym rozwiązaniem tego problemu byłoby ograniczenie rozmiaru firm przez legislację, np. 99% podatek od dochodu przekraczającego 1 mld dolarów. Wówczas np. taki Microsoft natychmiast rozpadł by się na 10-20 mniejszych spółek które konkurowały by ze sobą. Windows 9 mielibyśmy już w zeszłym roku, a Windows 8 nigdy by nie powstał, a jeżeli nawet to mielibyśmy kilka alternatyw do wyboru.
    • avatar
     Konto usunięte
     4
     Szkoda. Mi Google + nie przeszkadzał w niczym. Po prosty Google nie miało pomysłu na ten portal i na siłę chcieli upodobnić się do Facebooka.
     • avatar
      SpioH
      2
      Lepiej późno niż wcale..nie będę tęsknił za +.
      • avatar
       Konto usunięte
       1
       Kiedyś naszaklasa.pl była nawet fajna, ale po wejściu "śledzika" nie mogłem patrzeć na spam wszędzie. Później przesiadłem się na facebook i po pewnym czasie znowu się śmieci wszędzie zaczęło nagromadzać...
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        ......(.`.)
        .......)...)
        ......(....)
        .......\...\
        ........\...\.
        .......-.'......`.-....
        ../...................`.....
        .(............)............`..-.._...,..........._
        ..)........,.'.......................(...\.-.-..'..(
        ..\......(...................)..../................\.
        ....\.....\._.(.........../....(........
        • avatar
         Balrogos
         -1
         Nie wiem jak to zmienci ale na moim koncie YT pod moimi filmikami nie moge odpowiadac na komentarze innych osob.