Internet

Google+ to porażka - gigant zmienia politykę

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
18 komentarzy Dyskutuj z nami

Koniec z przymusowym posiadaniem konta Google+. Gigant idzie po rozum do głowy.

Google+ grób

Portal Google+ od początku nie cieszył się dobrą opinią. Gigant z Mountain View nie dawał jednak za wygraną, próbując przekonać wszystkich o zaletach swojego produktu. W pewnym momencie (a konkretnie na początku 2012 roku), aby zwiększyć popularność portalu, firma Google wprowadziła wymóg tworzenia profilu Google+ podczas zakładania konta Gmail. Nieco później także komentowanie na YouTube było dozwolone już tylko dla „Plusowiczów”. Te ruchy nie spodobały się społeczności i wygląda na to, że Google wreszcie zrozumiało swój błąd. Postanowiło zmienić politykę i dodać przycisk „Nie, dziękuję”, gdy proponowane jest nam konto Google+.

Wprowadzenie swego rodzaju nakazu korzystania z Google+ miało ogromny wpływ na dynamiczny wzrost liczby użytkowników tegoż portalu. Liczyły się statystyki – nawet jeżeli tylko nieliczni zaglądali później na swój profil. W rzeczywistości liczba aktywnych użytkowników rosła znacznie wolniej, przez co gigant musiał zmienić swoją politykę. Od grudnia ubiegłego roku można zauważyć znaczący spadek dynamiki rozwoju i wprowadzania nowych funkcji do Google+. Mało tego, większość narzędzi zarezerwowanych dla „Plusowiczów” została w tym roku udostępniona publicznie dla wszystkich – między innymi Hangouts czy Photos. Teraz, we wrześniu przybity został ostatni gwóźdź do trumny – Google nie wymaga już posiadania konta Google+ od swoich użytkowników.

Google+ nie

Czy to zatem śmierć usługi Google+? Nawet jeśli tak, to jest to tylko początek bardzo długiego umierania. Przez ostatnie trzy lata gigant z Mountain View pracował nad integracją platformy z wieloma swoimi produktami. Dezintegracja może zająć nawet więcej czasu. Czy będziecie tęsknić za Google+?

Źródło: DigitalTrends, TechCrunch

Komentarze

18
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  g+ won.
  20
 • avatar
  no to znaczy że słynny "Bob" który buduję armię jednak coś zdziałał :D
  ░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▂▄▅█████████▅▄▃▂
  Il███████████████████].
  ◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤..
  :Di
  15
 • avatar
  Google już zapomniało skąd się wzięło. Dwóch studentów stworzyło coś niesamowitego - genialną wyszukiwarkę. Od tamtego czasu wiele się zmieniło i Google zamieniło się w korporacyjnego molocha sterowanego przez marketingoidiotów. Żadna wielka korporacja nigdy nic wartościowego nie stworzyła, czego Google+ jest kolejnym przykładem. Jedyne w czym korporacje są dobre to kupowanie genialnych pomysłów małych szaraczków i dojenie z nich kasy, dopóki ich nie zarżną.

  Przykłady genialnych pomysłów:
  - Google (Page + Brin, studenci)
  - Facebook (Zuckerberg, student)
  - Windows (Gates + mała jeszcze wtedy spółka),
  - YouTube (3 gości pracujących z garażu)
  - Minecraft (Persson, szaraczek)
  - Linux (Torvalds, student)
  - Android (4 szaraczków)

  Wracając do Google+, ono być może jest lepsze niż Facebook, ale zostało zarżnięte przez idiotów z Google. Gdyby tylko oferowali je jako opcję, szukali dialogu z użytkownikami, nastawili się na powolny, organiczny rozwój. Wtedy Google+ pewnie by wystartowało i Facebook był by dzisiaj tylko wspomnieniem, jak MySpace. Ale nie, shareholders muszą mieć kasę już jutro, więc zmuśmy wszystkich żeby przesiedli się na Google+ dziś wieczorem. W efekcie Google+ stało się synonimem obciachu i to jest jego koniec.

  Tylko szaraczki z garażu posuwają nas do przodu. Korporacje to rak.

  Ciekawym rozwiązaniem tego problemu byłoby ograniczenie rozmiaru firm przez legislację, np. 99% podatek od dochodu przekraczającego 1 mld dolarów. Wówczas np. taki Microsoft natychmiast rozpadł by się na 10-20 mniejszych spółek które konkurowały by ze sobą. Windows 9 mielibyśmy już w zeszłym roku, a Windows 8 nigdy by nie powstał, a jeżeli nawet to mielibyśmy kilka alternatyw do wyboru.
 • avatar
  Szkoda. Mi Google + nie przeszkadzał w niczym. Po prosty Google nie miało pomysłu na ten portal i na siłę chcieli upodobnić się do Facebooka.
 • avatar
  Lepiej późno niż wcale..nie będę tęsknił za +.
 • avatar
  Kiedyś naszaklasa.pl była nawet fajna, ale po wejściu "śledzika" nie mogłem patrzeć na spam wszędzie. Później przesiadłem się na facebook i po pewnym czasie znowu się śmieci wszędzie zaczęło nagromadzać...
 • avatar
  ......(.`.)
  .......)...)
  ......(....)
  .......\...\
  ........\...\.
  .......-.'......`.-....
  ../...................`.....
  .(............)............`..-.._...,..........._
  ..)........,.'.......................(...\.-.-..'..(
  ..\......(...................)..../................\.
  ....\.....\._.(.........../....(........
 • avatar
  Nie wiem jak to zmienci ale na moim koncie YT pod moimi filmikami nie moge odpowiadac na komentarze innych osob.
  -1